• BenceYCE
    #170
    Nem a 86-ost.

    A szélsőséges dolgok azért vannak mert pesszimista vagyok. Nem a jó vagy az elfogadható dolgokon kell rágódni, hanem azon ami rossz. Azokat kell jobbá tenni. És ha párszáz gyerek gyermekkori rossz élményeit ki lehet küszöbölni egy törvénnyel vagy annak elrettentő erejével akkor nagyivben le fogom szarni, hogy Józsika(15) nem fényképezheti le Jucikát(14) miközben a fejletlen kis fütyije lóg ki belőle. Egy Michael Jackson azért lehet még szabadlábon mert elég pénze volt ahhoz, hogy a szülőkkel elfeledtesse mekkora a felelősségük a gyerekük fejlődési rendellenességeiben. De ha Te ezzel egyetértesz akkor támogasd a törvénymódosítást, de akkor elvárom, hogy elsőként ajánld fel a gyereked farát Hankó Faragó SzDSz-es képviselő Úr szolgálataira. Bár ez sem jó mert a gyermeked ez esetben ártatlan. Az a gyerek nem tudja magát megvédeni mert még azzal sincsen tisztába, hogy mitől kellene magát megvédeni. Én, és minden normális lelkiismeretes szülő elfogadhatatlannak tartjuk, hogy egyáltalán hogyan merülhet fel ez a kérdés, ráadásul pont egy képviselőtől aki állítólag felelősségteljes munkát végez. Hogy hogyan keveredhet ekkora szemétláda az SzDSz soraiba azon nem csodálkozok. Biztos az is szélsőséges nézet, hogy egyetértettem a MIÉP-pel abban, hogy ha törvényellenesen is diszkriminálja a tagjait olyan dolgokkal mint pl homoszexualitás. De szerintem egy homoszexuális egyénnek halványlila gőze nincs a család szentségéről és annak fontosságáról. Ez a dolog pl kifejezetten tetszett bennük. Természetesen akadt olyan is ami nem. De én nem engednék olyan embert törvényhozás közelébe aki a szexuális beállítottságával a fejfenntartásnak ellentmond. Napjaink egyik legfontosabb problémája a nép háborgása. Sokakkal vitatkoztam azon, hogy vajon jó megoldás-e a forgalomlassító figyelemfelkeltés. Azt senki nem tudta megmagyarázni nekem, hogy a Rákóczi utat teljes egészében lezáró homoszexuális banzáj vagy a Budapest Parádé Andrássy utat teljes egészében lezáró buli miért kevésbé zavaró. Alkotmányos szabadságjogokról beszéltek nekem amikor forgalomlassításról volt szó, nem úgy a fent említett két példa esetében. Szóval érdekes dolognak ítélem meg itt a politika felelősségét és a pártoskodását. De ezen sem csodálkozom ha a pedofiltörvény módosításáról hallok. Nem hiszem, hogy egy vagy több másik párt jobb volna. Szerintem amíg az egyik befogja a szemét addig a másik lop. 4 év múlva meg cserélnek. A '89-'90-es módszerváltás óta meg még azt a keveset is elvették tőlünk amink volt. Mutatósabb életünk van de hol van már a forint alapú hitel a fix kamatozással megfizethető áron? Nem mondom, hogy jobb volt akkor de szerintem nem jó irányba indultunk el. Minden más ország kivétel nélkül ki tudta (vagy megpróbálta de csak később jött össze) a "szemetet". Mi meg megegyeztünk valahogy. Azóta 10 kolegából 9 azt állítja, hogy amíg a telephelyigazgató 3800 forintot keresett addig ők 3500-at. 500 forintból meg volt a rezsi és minden hétvégén étteremben ebédelt a család. Most 100.000-et keres és 40-50.000 elmegy a rezsire. Akkor az éves megtakarításból vett egy zsigulit, most kap 20.000-60.000 forintot. Szóval az a 40 éves rendszer összehasonlíthatatlanul stabilabb volt ezzel, de ez az irány már segítségért kiállt, hogy nem jó. Temérdek problémája van egy átlagos embernek ma MaO-on. Ez csak egy példa arra, hogy nem a legégetőbb problémákat próbálják orvosolni hanem hogy egyes emberek kellő kielégülést kapjanak a cirkusz és kenyér mellé.