• halgatyó
    #77
    Itt most nem egyénekről akartam szót ejteni. Nekem is van munkám, házam, családom.
    Az IMF-en nam az múlik, hogy egyénileg ki lesz a vesztes, hanem az, hogy egy ország szétrohad-e a privatizációs általános tolvajlásban és korrupcióban vagy se.

    Kissé szocreál ízű optimizmusod nem új, 30-40 évvel ezelőtt is voltak emberek (többen is mint ma) akik hasonlóképpen vélekedtek. Ma egy részük munkanélküli, más részük nagyon is jól megvan.

    A keresztény szót zárójelbe téve említettem, mint történelmi összetartó erőt és közös tulajdonságot, amikor a nyugat-Európai dolgozó középrétegekről írtam és a sokmillió, ijesztően nem beilleszkedő bevándorlóról. Nem azt kérdeztem, hogy Te milyen vallású vagy, de azért örülök hogy van akinek (ezidáig még!) sikerült kivédenie a bajokat.

    Beírásod alapján nem Te tehetsz személyesen az általános hanyatlásról (és ellene sem). Nem sokat változtat a helyzeten az, hogy Te észreveszed-e a tágabb környezetben élők sorsát, amely utódaid sorsa is lehet könnyűszerrel.