hibák - problémák a középiskolákban, felsőoktatásban
  • SgtPepper
    #92
    Nálaunk az még a jobbik eset, ha a tanár táblára ír és egyáltlán tud jegyzetelni az ember az órán. Én már egyenesen örüllök annak, ha lehet jegyzetelni órán (ugyanis a legtöbb esetben nincs írásos segédanyag, vagy ha van, akkor az vagy többezer oldalas vagy semmi köze a számonkéréshez).

    Szerintem a probléma forrása az, hogy a felsőoktatásból tömegoktatás lett. Az oktatás szempontjából nem egészséges, ha túl sok embert kell egyszerre oktatni. Ebben a félévben felvettem egy tárgyat, összesen 6-an vagyunk az órán és eglepően gyorsan haladunk és nem is érzem megterhelőnek az anyagot. (Ugyanis az alacsony létszám miatt a tanár megengedheti, hogy megálljon egy pillanatra és hagyja, hogy mi is törjük a fejünket a tételeken és a bizpnyításokon.) És nincs szükség se könyvre, se nyomtatott jegyzetre és így is megértem a tananyagot.

    Tehát a probléma az, hogy túl sokan vagyunk ebben a felsőoktatásban. Ezt úgy is lehetne fogalmazni, hogy kevés a jó tanár, de erre már nem nagyon van energiám kitérni.