• halgatyó
    #329
    A cikkel kapcsolatban van egy érdekes emlékem, a 67-es háború idejéből. Akkor én már gimnazista voltam. Magyarországon a szocializmust építettük (persze csak olyan anyagból, amit éppen nem lopott el senki:-)). Az arabok a barátaink voltak, az izraeliták (akik ott kint éltek, csakis azok) az ellenségeink voltak, már úgy értem, hivatalosan.

    Az idősebbek arra is emlékeznek, hogy a barátaink (hivatalosan) mindig győztek, hősiesek voltak, bátrak, igazságosak, stb. Az ellenségeink pedig mindig veszítettek, csaltak, stb.

    Ebben a fenenagy egyöntetű sajtóban azonban érdekes hírek jelentek meg 67 környékén, amikor az izraeli csapatok meglehetősen gyors és igen alapos vereséget mértek a velük szembenállókra -- már nem emlékszem, hogy az Egyiptomiak voltak, vagy a Szírek

    Arról szőlt a hír (rádióban, mert tévénk még nem volt) hogy "az arabok a bakancsaikat is elhajigálták menekülés közben, mert mezitláb jobban tudtak szaladni a sivatagban"

    Hm... elgnodolkodtató. Mindenki saját maga vonja le amit akar, én csak megosztottam veletek ezt az emléket.