• kvp
    #37
    "én maradok az AGP-nél!"

    Nekem is van vesa local bus-os gepem is. (ibm 486slc procival) De ez nem jelenti azt, hogy ne akarnek modernebb rendszereket is hasznalni. Ha az ember amugy is vesz egy nv80-as (gf8800-as csalad) videokartyat, mert szeretne gyorsitott fizikat es dx10-es (vagy opengl 2.0 xp alatt) jatekokat, meghozza egy darab kartyaval, akkor egyszeruen kelleni fog a pci-e. (vagy vesz az ember egy kozepes agp-s kartyat es nem erti miert szaggat nehany uj dx9c-s jatek ami a gyengebb pcie-s kartyaval jol fut, majd vesz fizikai gyorsitot, majd halozati gyorsitot es meg mindig lassabb a rendszere mint egy nv80-as onmagaban)

    A dual core pedig nagyon jo, mar akkor is ha csak a windows hatteralkalmazasait veszi at. En pl. gyakran futtatok bongeszot es messenger-t a jatekok mellett. Ha ezt szimpla magos gepen teszem az lassu. Dual core-oson pedig nem lassul le a jatek es szaggat be a winamp amig tolt a bongeszo. Mindkettot naponta hasznalom, tehat erzem a kulonbseget. Az smt (hyperthreading) csak bekavart a jatekokban, de a valodi dual core mar erezheto. (jatekosoknak erdemes a hyperthreading-et letiltani a dual core-os gepeken is)

    Az emberek csak azert nem szeretik az ujitasokat, mert felnek az uj technikatol, meg attol hogy mehet a szemetbe a regi cuccuk. Az agp egy oriasi hack volt. Bonyolult a csatlakozo, bonyolult a szabvany es specialis alaplapi driver kell hozza (gart driver). A pci-e a szoftvereknek olyan mint a regi pci33 volt. Csak ott van, gyors es mukodik. Az elektronikai es firmware resze pedig olyan egyszeru hogy meg nekem is sikerult megertenem kb. 1 ora alatt.