• teddybear
    #41
    Először is: Tényleg köszönöm az SG.hu-nak hogy megtűrték ezt a sok politikát.

    Bvalek: magyon is egyett kell értenem veled, nincs értelme darabonként számolgatni a hullákat. Egy is túl sok lenne, de sajnos sokkal több volt.

    A fasizmus és a kommunizmus ugyan egészen más eredettel "dicsekedhet", de azok akik az abszolút hatalmat megszerezték mindkét renszerben, tulképp ugyanolyan elmebeteg hatalom-mániások voltak, és még nem halt ki a fajtájuk, sajnos. Most is lenne egy-két tucat "fiók-diktátor", ha hagynánk.

    Garga Pitic:

    "Nemrég olvastam valahol, hogy az első magyar számítógépet (néhány kilométer kábel és párezer relé:) 1956 előtt a sitten tervezte egy osztályidegen és megbízhatatlan mérnökcsoport. Jó, mi? :)"

    A forrásod nem túl megbízható.

    Én találkoztam a Neumannban azokkal (már akik még éltek akkor közülük!), akik '58-ban beüzemelték a Szegedi Egyetem Matematikai Tanszékén az első magyarországon telepített számítógépet. Ez egy MINSZK-42 -es volt, és még 56-ban hozták be. Két évig kerülgették a ládáiban majd, amikor a helyzet normalizálódott, kicsomagolták, és beindították.