Rójuk le tiszteletünket emléke előtt. Idén lenne 60 éves

Szükségesnek tartod, hogy a http://matepeter.atw.hu oldalán fórum nyíljon. Ha igen, írd be ide: FÓRUM, ha nem akkor: NOFÓRUM
  • martelyibakter
    #85
    Szerintem kb.1968-ban v.1969-ben diplomázhatott.Azt tudom, hogy Molnár Dániel volt rádióriporter is osztálytársa volt.De állítása, nyilatkozatai szerint nagyon közepes külker közgazdásznak vallotta magát, bár ha a maximalizmusát nézzük azt is remekül művelte volna, de jobb, hogy nem tette.Egyébként a család össztökélésére végezte ezt a szakmát, bátyja Máté Pál is ebben a szakmában dolgozott./14 évvel öregebb./
    Én a Petőfi Rádió Arcok,emlékek vasárnaponként jeletkező Máté Péterről szóló adásában hallottam nyilatkozni Dékány Saroltát kapcsolatukról is és ebben mondta, hogy már nem bírta tovább az életvitelét, hogy állandóan pörgött, nem úgy élte napjait mint más, pl.csak akkor ment aludni amikor már hulla fáradt volt és elaludt a zongora mellett, minden percet feleslegesnek tartott ami nem a zenével tellett.És mások nyilatkozataiból is kiderül pl. ha elolvasod a róla szóló könyvet, hogy nem semmi amilyen önpusztító életet élt és ezt nem csak a szenvedélyekre értem, hanem saját maga hajszolására is,munkamániájára is.Nem hiába nevezi Payer András a magyar könnyűzene Krúdy Gyulájának, rendkívül bohém életfelfogása miatt.