a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • Mirk
    #1065
    kicsit beleolvastama topikba
    megnéztem az#1-ben lévő videót és csak annyit jegyeznék meg hozzá hogy ezzel eddig is tisztában volt mindenki aki egy kicsit is belegondolt abba, hogy mennyi kaját kell előállítani naponta ennek a pár milliárd embernek a földön

    a vegetáriánus táplálkozásról:
    az ember mindenevő. nem kellenek hozzá kutatások meg őskori leletek csak nézd meg a fogaidat. ha olyan fogaid vannak mint egytehénnek akkor menj el gyorsan orvoshoz.
    "de hát én áttértem a vegetáriánus táplálkozásra és semmi bajom!"
    hát persze, egyértelmű
    én pedig teljesen húsevő vagyok, havonta egyszer megeszek egy hagymát. nekem sincs semmi bajom. de ez nem jelenti azt hogy az ember teljesen húsevő igaz? naná hogy nem. mindössze annyit jelent hogy a szervezet képes hozzászokni ehhez is, ahhoz is.
    át lehet térni a vegetáriánus táplálkozásra aki akar - és aki tud. nővérem megpróbálta egyszer(hasonló, "szegény állatok meghalnak" indokkal), aztán 2 hónap múlva kórházba került
    tropára ment a vére, átömesztés kellett neki. van akinek igenis kell állati fehérje

    sokan mondják hogy azért lettek vegetáriánusok mert sajnálják az állatokat(#1), és hogy ez elvi, lelki kérdés hogy én most milyen táplálkozású vagyok. erre most nem reagálnék hosszan, mert még kiutálnak, egész egyszerűen a természet és a táplálkozás nem szimpátia, sajnálat, érzelmek alapján működik.
    a dögevős, sült húsosra: az ember ritkán eszik meg valamit úgy ahogy azt a természetben megtalálja, a zöldségeket is főzzük, sütjük, pároljuk, gyümölcsöt aszaljuk stb. persze meg lehet őket nyersen is enni
    a húst is többféleképpen el lehet készíteni, főzni, sütni.
    és ezt is lehet nyersen enni, nem tudom hány filmben hangzik ell ez a mondat: " hogy kéri a húst?" "véresen"