1186
a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai
  • REALista
    #1105
    A fagyasztott csirkének már nem ártasz azzal ha megsütöd...:D
    Nem értem miért gondolják úgy a vegák hogy ha nem esznek húst akkor kevesebb állatot őlnek le.Egyébként mi van a húsevő állatokkal bennük sincs túl sok empáti a többi állattal szemben...:)
  • 3NCORE
    #1104
    egy kis fa testápoló jó lesz?:)
  • Calver
    #1103
    úgy néz ki a vegáknak meg a magyar nyelv szépségeiről. 'nuff said.
  • Calver
    #1102
    szövegértésből egyes. leülhet.
  • Calver
    #1101
    "Nem tudom miért személyeskedsz és teszel sértő megjegyzéseket másra csak azért mert a tiédtől eltérő a véleménye.
    Minősíted magad rendesen grat!"

    vs.

    "Mellesleg ha anyukád meglátja miket irkálsz, majd jól elfenekel és eltilt a géptől."

    ügyes.
  • Calver
    #1100
    hú, ez durva volt, szerintem most a másik fél reszketve sír a sarokba.
  • Calver
    #1099
    miért is baj ha valaki nem tölti ki az adatlapját? szive joga. tudod, internet, anonimitás, ilyenek...
  • Calver
    #1098
    inkább fel sem hívom a figyelmet az ebben a hozzászólásban rejlő aprócska iróniára...
  • moralosan
    #1097
    Az állatokat akkor is leölik, ha te nem eszel húst.

    Akkor gáz, ha te kéred mondjuk a Lehel piacon a halat, és miattad ölik meg őt, ott helyben. Amúgy meg mindenkinek a saját dolga, csak ez az állatsajnálós hozzáállás hülyeség.
  • Calver
    #1096
    ezen lehaltam
  • Calver
    #1095
    tényleg, ezt csak a felsőbbrendű vegák érthetik.
  • NeoMaN
    #1094
    igen, a vérünkben van sajnos
  • Mirk
    #1093
    hát igen ez az egész arról szól hogy mennyi empátia van az emberekben az állatok iránt
    van akit érdekel hogy leölik azokat a szerencsétlen malacokat van akit nem
    de az ember alapjában véve nagyon erőszakos és kegyetlen így a többséget nem érdekli
  • NeoMaN
    #1092
    Segíts légyszíves.
    Mellesleg ha anyukád meglátja miket irkálsz, majd jól elfenekel és eltilt a géptől.
  • Mirk
    #1091
    ne essünk túlzásokba
  • NeoMaN
    #1089
    De-vel nem kezdünk mondatot. Szótárban és nem SZÓTÁRBA, elhetetlen helyett lehetetlen.

    #1037

    Egy kis tükör, barátom.
  • 3NCORE
    #1088
    de akkor szótárba, meg akárhol miért vegetáriánusnak van írva? biztos ennyi ember tudatlan? az elhetetlen hogy ti írjátok rosszul? lehet hogy úgy a helyes nyelvtanilag ahogy leírod, de ha így maradt meg a magyarban akkor ez a helyes :)
  • NeoMaN
    #1087
    Persze, mert az emberek 99%-nak fogalma sincs róla...
  • bens
    #1086
    feküdj már vissza... :P
  • bens
    #1085
    na igen. valahol itt van a különbség a vegák meg a húsfogyasztók többsége közt sztem. nekünk van egy olyan elvünk, h nem bántjuk azt az állatot sem, ami nem kötődik konkrétan hozzánk érzelmileg. ezt hívják erőszakmentességnek. van aki fogékony erre, vagy lát benne értelmet, van aki nem. én minden esetre látok benne értelmet is, meg jól is érzem magam így, hogy teszek valamit az elvekért.
  • 3NCORE
    #1084
    "ha tudatosul benne h létezik nála mértelmesebb lény is a földön"

    pl te?:)
  • bens
    #1083
    jólvan. kicsit egyszerű vagy, de nem baj... :D
  • 3NCORE
    #1081
    Ittvan e... "Á nem érzem magam felsőbbrendűnek! hát ti hülyék vagytok..."
  • 3NCORE
    #1080
    Hát az emberek 99%-a biztos vegetáriánusnak ismeri ;) szótárba is, meg akárhol vegetáriánusnak van írva ;)
  • Cuchulainn
    #1079
    Az a különbség, hogy a kutyáját szereti az ember a malacot meg nem. A világhoz kategóriákként állunk hozzá és úgy viselkedünk a dolgokkal (ideértve a tárgyakat állatokat és más embereket is) ahogy szerintünk az adott kategória megkívánja. Te sem ugyanúgy viselkedsz anyukáddal a szomszéd Józsibácsival meg pl. Calverral vagy velem. Mindannyian más kategóriát jelentünk a számodra. Ugyanez a helyzet a házikedvenc meg a háziállat esetén is. Ha lenne otthon egy malacom amit kedvtelésből tartanék akkor biztos megtennék mindent, hogy jól érezze magát, és soha nem bántanám. De ettől még nem okozna gondot megenni a rántott karajt.
    Kevésbé elvont példa: Én ízeltlábúakat tartok otthon (madárpókokat, skorpiókat stb.) és soha nem bántranám őket, de ha mondjuk Marinéni meglátná akkor agyonverné seprővel mert "fúj ronda nagy pók!"
  • bens
    #1078
    a magyar vegetáriánus szó az angol vegetarian-ból származik. az angol "an" rag a magyar "us"-nak felel meg. tehát a vegetári+án+us helytelenül dupla ragozás (angol+magyar). ha helyesen akarom ragozni, akkor vegetárius. csak ezt 3NCORE barátunknak nem akartam leírni, mert úgy látom hamar ideges lesz ha tudatosul benne h létezik nála mértelmesebb lény is a földön...
  • NeoMaN
    #1077
    Hát bocs, de mellényúltál. Létezik vegetárius is.
    :F
  • bens
    #1076
    Csillagjegy: ismeretlen
    Életkor: ismeretlen
    Neme: ismeretlen
    Regisztráció időpontja: 2007. 10. 13.


    na és te ki vagy őcsém?
  • 3NCORE
    #1075
    hagyjátok ezt a szerencsétlen embert békén, mert leírja a weboldalán is hogy ő felsőbbrendű, mint mi átlagemberek :)
  • 3NCORE
    #1074
    a google is kijavítja vegetáriusról vegetáriánusra :D

    vegetáriusból van 49 200 találat

    vegetáriánusból 641 000 találat

    szóval mielőtt okoskodsz, hogy aki húst eszik az nem egészséges, előbb tanuld meg leírni rendesen, kösz
  • 3NCORE
    #1073
    vegetárius?:D tanulj már meg írni eccsém
  • bens
    #1072
    nem lehet általánosítani, van akit érdekel, van akit nem. vannak olyanok akik szeretnek kötöszködni, de nincs sok fogalmuk a témáról. ezekkel nem kell sokat foglalkozni. az értelmesebbek esetleg elgondolkoznak rajta.
  • 3NCORE
    #1071
    basszus, belegondoltam hogy ölik meg szegény búzát :o mától nem eszem több kenyeret, meg amiben liszt van azt se!!!
  • NeoMaN
    #1070
    hiába írkálsz ilyeneket, nem akarják és így nem is fogják megérteni
  • bens
    #1069
    mi a különbség a háziállatok és a házikedvencek brutális kivégzése közt? miért van az, h ha fogják a kutyádat és lefejezik, azért mindenki felháborodik, de ha fognak egy malacot (értelmileg, érzelmileg jobban fejlett mint a kutyák) és kinyírják, az mindenki számára oly természetes, hisz erre van tenyésztve. erről egy diktátor szokott eszembe jutni, név szerint hitler, aki azt mondta h a zsidók arra vannak h szenvedjenek, meghaljanak... végülis akkor az is teljesen normális, társadalmilag elfogadott dolog volt.
  • bens
    #1068
    nem is lenne bajom veled, és a hozzád hasonló emberekkel, ha miközben jót szórakoztok, nem okoznátok annyi fájdalmat az állatoknak.
  • NeoMaN
    #1067
    Nem tudom miért személyeskedsz és teszel sértő megjegyzéseket másra csak azért mert a tiédtől eltérő a véleménye.
    Minősíted magad rendesen grat!
  • atomkrumpli
    #1066
    Szerintem a leglényegesebbet kihagytad, van olyan is aki egyszerűen jobban érzi magát (szervezete) ha nem kell húst ennie, megeszi alkalom szerűen de jól elvan nélküle, hónapokig is.
    Már gyerekkorában is inkább ha választani lehetett a sajtos spagettit választotta nem pedig a szinhús kajákat, pedig akkor még nem is hallott a vegetáriánus dolgokról. Aztán később rájön hogy nem véletlenül eszi a nem szinhús cuccokat. Hidd el van ilyen is.

    A "szegény állatok meghalnak" indokra azt mondom ha nem tenyésztenék őket nem is élnének. Ez is olyan marhaság mint amikor a "sötét" zöldek tiltakoznak hogy mennyi fenyőt kivégnak karácsonykor, ja kérem azokat is a célra termelik.
  • Mirk
    #1065
    kicsit beleolvastama topikba
    megnéztem az#1-ben lévő videót és csak annyit jegyeznék meg hozzá hogy ezzel eddig is tisztában volt mindenki aki egy kicsit is belegondolt abba, hogy mennyi kaját kell előállítani naponta ennek a pár milliárd embernek a földön

    a vegetáriánus táplálkozásról:
    az ember mindenevő. nem kellenek hozzá kutatások meg őskori leletek csak nézd meg a fogaidat. ha olyan fogaid vannak mint egytehénnek akkor menj el gyorsan orvoshoz.
    "de hát én áttértem a vegetáriánus táplálkozásra és semmi bajom!"
    hát persze, egyértelmű
    én pedig teljesen húsevő vagyok, havonta egyszer megeszek egy hagymát. nekem sincs semmi bajom. de ez nem jelenti azt hogy az ember teljesen húsevő igaz? naná hogy nem. mindössze annyit jelent hogy a szervezet képes hozzászokni ehhez is, ahhoz is.
    át lehet térni a vegetáriánus táplálkozásra aki akar - és aki tud. nővérem megpróbálta egyszer(hasonló, "szegény állatok meghalnak" indokkal), aztán 2 hónap múlva kórházba került
    tropára ment a vére, átömesztés kellett neki. van akinek igenis kell állati fehérje

    sokan mondják hogy azért lettek vegetáriánusok mert sajnálják az állatokat(#1), és hogy ez elvi, lelki kérdés hogy én most milyen táplálkozású vagyok. erre most nem reagálnék hosszan, mert még kiutálnak, egész egyszerűen a természet és a táplálkozás nem szimpátia, sajnálat, érzelmek alapján működik.
    a dögevős, sült húsosra: az ember ritkán eszik meg valamit úgy ahogy azt a természetben megtalálja, a zöldségeket is főzzük, sütjük, pároljuk, gyümölcsöt aszaljuk stb. persze meg lehet őket nyersen is enni
    a húst is többféleképpen el lehet készíteni, főzni, sütni.
    és ezt is lehet nyersen enni, nem tudom hány filmben hangzik ell ez a mondat: " hogy kéri a húst?" "véresen"
  • Calver
    #1064
    szerintem inkább az a röhejes hogy egyesek nem értik a fórum szó jelentését... valamint ajánlanám h nézz rá alcímre: "a vegetárius táplálkozás előnyei és hátrányai".
    nos, mi segítünk megérteni a hátrányokat