• BlackRose
    #25
    Olvastam néhán éve egy cikket amelyet a Lockheed Martin egyik tudósa írt (nem tudok linket adni mert a New York Times-ben - papíron - olvastam), amelyben azt látja elő, hogy néhány évtized mulva a fegyverek annyira inteligensek lesznek, hogy nem akarnak majd lőnni... mert a beépített AI majd felismeri, hogy a gyilkolás és a rombolás nem elfogadható, nem etikus és felesleges... picit nevetséges volt akkor, de ha elgondolkodunk, van benne valami logika :) persze azt magyarázza, hogy útközben még ide nem jutunk el, a fejlettek ki fogják írtani az elmaradottakat, mert egy ilyen fegyver csak összehasonlítható szintű fejlkettségű társadalmak kezében lehet, ugyanis ha másként lenne akkor a fejletlenek ócska kalasnyikovokkal sőt botokkal is megsemmisíthetnék a fejletteket akiknek ugyan ultramodern szuperfegyverük van de amely nem akar lönni :)))

    Persze itt nem akarom ezt most biztosra venni, hanem inkább azt akarom elmondani, hogy a multat nem lehet előrelátni, főleg nem 1000 évet. Lehet, hogy Billnek igaza van de nem biztos, ugyanakkor lehet, hogy 3100-ban nem leszünk de az is lehet, hogy igen. Habár szerintem előbb vagy utobb egy virtuális világban fogunk élni, a Matrix-hoz hasonló virtuális világokban...