• BlackRose
    #133
    Mélyebbre kell kapálni... emlékszem amiről ott beszéltünk, de nem látom, hogy miért lenne az a nyugati társadalom kivégzése, főleg miért lenne az liberális eszme. Ugyanis a baj akkor van amikor statikusan szemlélsz valamit, a nyugati társadalom tegnap nem az volt ami ma, és holnap sem lesz az ami most, szóval valaminek a változása, alkalmazkodása nem egyenlő annak a megszünésével, kinyírásával hanem éppen ellenkezőleg amikor valamit konzerválsz egy statikus álló helyzetben akkor nyírod ki. Én nem ismerek "bevándorlást", csak migrációt. Ha valaki a közöséget nem bántja akkor a közöségnek semmi joga sincs kizárni, vagy be nem engedni, éppen úgy minthogy az idegen a közöségben sem károsíthatja a közöséget, élje életét szabadon, mint mindenki más, ha a közöségben megtalálja a helyét miért ne maradhat ott és dolgozhat ott, ez mindenkinek jó. Tudom ez nagyon nehezen érthető világrend, de szerintem így kellene, hogy legyen.

    És kérlek ne bélyegezz mégegyszer liberálisnak, ha a liberális alatt a klasszikus liberalizmust érted (amit ma inkább libertárianizmusnak neveznek) akkor OK, de a modern liberálisokkal (pl. SZDSZ féle) kérem ne hasonlíts össze, mert ezek a klasszikus liberalizmus és a libertárianizmus egyenes ellenfelei (habár elég sok dolgot hasonlóan prédikálnak, viszont intervencionalisták, kollektivisták és ezért nem csinálhatják azt amit prédikálnak, nem állhatnak a szabadságszerető libertáriánusok mellé).