• BlackRose
    #128
    Persze csak van valami amit Bell Curve-nak hívnak... nem lehet mindenkiből PHP programozó, persze adhatsz neki diplomát, ráirhatod, hogy PHP programozó (valami egyszerű tanfolyamot amelyen a kritériumok gyengék el is végezhet, le is vizsgázhat), csak abból a gazdaságnak nem lesz semmi haszna, inkább kára. Ez a baj ma az IT-vel, dögivel vannak a diplomások, de kevéssel kezdhetsz valamit, mert alapvető dolgokat is félig tudnak, rosszul értik, nincs elég kognitív kapacitásuk. Más munkahelyen viszont lehet, hogy sztárok lennének, mert képességeik arra megfelelnek, de az elmúlt évek során sokan IT-be száltak, mert jó kereseti lehetőseg meg anyámtyúkja, aztán, hogy nem képesek megérteni a dolgokat az egyetemeknek nem számított, leegyszerűsítették a tanfolyamokat (tisztelet a kevés kivételnek), leengedték a kritériumot, stb. Szóval ez nem megy. Nem szülhet 9 nő 1 hónap alatt gyereket, nem megfelelő anyagból nem lehet értékeset faragni. A Bell Curve sajnos igaz, nem elitizmusról van szó, csupán a képességek elosztódásáról egy társadalomban.

    Nem lehet mindenkiből zenész sem, ide pedig nem kell nagy kognitív kapacitás, de mégis, vagy akármi, az emberek képességétől függ, hogy mit tudnak sikeresen csinálni, nem attól függ, hogy mire van szükség, ez is a munkamegosztás alapja, ha valamit valaki jobban tud csinálni, képesebb mint én akkor megveszem tőlle, én meg azt csinálom amit tudok a legjobban mert itt vagyok a leghatékonyabb és eladom másnak. Ne fordítsuk még jobban fejére a világot, mert már régen a fején áll.