• Deus Ex
    #55
    #49: Hozzám pontosan egy darab névtelen feljelentés alapján jöttek ki. A feljelentésben lehet akármit írni, amire ráharapnak, más kérdés, hogy mit találnak. A határok emlékeim szerint úgy vannak, hogy 300.000 Ft-ig szabálysértés, felette bűncselekmény, 2.000.000 Ft-t meghaladó pedig különösen nagy vagyoni hátrányt okozó bűncselekmény, azt börtön nélkül már nagyon nehéz megúszni.
    Ha semmit sem találnak, akkor az eljárás költségét - szakértő, házkutatás, stb. - nem te fizeted, de ha bármiről kimutatják, hogy jogsértő, akkor attól kezdve tiéd a vizsgálat költsége is, ez általában 300-500 eFt.

    Szóval mindenki gondolja meg, hogy érdemes-e ezzel játszani. Lehet, hogy pont azt nem találják meg, amiért kimentek, de annyit biztosan, hogy ügy, és sok százezres fizetni való legyen belőle.