Tanárok jogai a diákokkal szemben!!!
  • Shiwo
    #251
    Nah, nem olvastam végig a topikot, csak beelolvastam a legelején..leírom a véleményem, hátha valaki veszi a fáradtságot és átolvassa...
    Nem rég végeztem tanárképző főiskolát..nem azért, mert tanár akarok lenni, egyszerüen ez volt közel..így lehetőségem volt bepillantani a kulisszák mögé is, és sokmindent hallottam is..nem is tudom hol kezdjem a mondanivalóm, szóval lehet csapongok majd a gondolatok közt..szval.. diákok / tanárok jogai..hát, manapság ez nehéz ügy, jól elvan qrva az egész oktatási rendszer, szóval sulinként más és más, sőt, tanáronként is..ahogy esik úgy puffan..egy jó tizenöt-húsz évvel ezelött a tanárok rendet tudtak tartani az óráikon..tudtommal nem volt joguk verni a diákot, de nem is volt jogtalan..de legalább volt egy eszközük, amivel rendet tudtak teremteni..nem a tanárokat akarom védeni, de manapság nagy szívás tanárnak lenni..napjaink diákjai szemét módon kihasználják a helyzetüket, sőt sok helyen direkt még szivatják is a tanárt...például képzeljétek el, ha ti tanárok lennétek, mégis hogy az életbe tartotok rendet.. egyest adsz ? leszarja a diák..kiküldöd ? örül neki ? ..sarokba állítod ? tovább rongálja az osztály légkörét..leordítod a fejét ? szemedbe röhög...stb..és ez még a jobbik eset..hallottam olyan helyről, ahol a diák bicskával fenyegette meg a tanárt..mit tehetsz ellene ? semmit..igazgató max kirugja, a gyerek meg hálából megvár a kis családjával az iskola mögött elbeszélgetésre..vagy még jobb, ha a gyerek apucija valami fejes, és a gyerek pofánröhög, hogy mellényzsebből megvehetné az iskolát, és téged kilóra..és még igaza is van..ha meg pofán vágod, akkor téged vágnak ki az iskolából, és szerencséd van, ha a gyerek családja nem perel be..meg ha rossz is a diák..kirugják ?..fenéket..1re kevesebb a diák, van pár gimi, ami begyűjti az összes diákot, a kisebb iskolák meg örülhetnek, ha van annyi diákjuk, amiből még fentlehet tartani az iskolát ? hogy miért fontos a diák ? fejkvóta..a diákok száma alapján kapnak a sulik pénzt az önkormányzatoktól...gyakorlatilag adva van manapság egy tanár, egy felnött, meg szembe vele Xtucat "taknyos" kölyök, akinek több joga van, mint neki..hogy miként reagálnak rá ? ezt meglátjátok az iskolákban..van aki úgy csinál, mintha észre se venné a diákokat, leadja az anyagot és kisunnyog..van aki megpróbál vasszigorral fellépni a diákok ellen, stb...mindez mellé még van pár dolog..pl a kis 14 éves csajok, akik simán kinéznek 18nak, ruhájuk többet láttat, mint amennyit takar..és a fenébe is, ha az ember fériból van, akkor nagyon dúrva tud lenni..ha picit is megakad rajta a szemed, még beperelnek zaklatásért, pedofíliáért, stb..pedig a csaj kinéz úgy, hogy diszkóba simán elnézed még 20nak is..hogy ez miért baj és miért nem kezdesz ki vele ? aki ez utóbbi kérdést komolyan feltenné az vagy beteg, vagy egy együgyü kölyök..ehhez hozzáadódik még a tanárok közötti belviszályok..hogy egységes a tanári kar ? fenéket..mennek a belvillongások, a klikkesedések, stb..mennek a koloncra, a zsíros plusz órákra, amikre többet fizetnek, stb..közbe a kezdő tanárokat lenézik , kihasználják, stb...szóval nem 1 egyszerű élet..pláne nem olyan egyszerű, mint amilyennek a diákok hiszik..
    de nézzük meg az ő szemszögükből..ők csak annyit vesznek észre, hogy reggel 8tól este 4ig suliba kell lenniük..azt nem feltétlen tudják, hogy azért, mert az oktatás egy nagy rakás sz@r manapság..vannak olyan iskolák, ahol a 8 osztályt 3-4 !!!! különböző oktatási tanterv szerint kell tanítani, mert a régi még nem futott ki, az újat is időközbe lecserélték egy még újabbra..tiszta káosz..és még mit lát a gyerek ? hogy a tanárok egy része tiszta idegbeteg, egy része le se sz@rja, hogy mit csinálsz, egy része igyekszik jó tanár lenni (más kérdés, hogy sikerül-e neki), stb...valamint azt látja, hogy a társa, akiről magában azt gondolja, hogy egy b@lfasz, pofázik, rosszalkodik az órán, kihasználja, hogy szinte azt tehet, amit akar..persze a sok "hülye" meg megy útána poénból, vagy csak azért mert ha a másik megteheti akkor ők is..így fullad totál káoszba a magyar oktatás, és így lesznek a mai fiatalok pofátlan, nagyképű tudatlan majmok, akik intelligenciában és műveltségben egyre inkább kezdik megközelíteni amerikát...azaz negatív irányba fejlődnek...

    elnézést ha valakit megbántottam volna vagy úgy érzi, hogy nem tartozik a fentebb említett fiatal-kategóriába..bár ha így érzi, ne is vegye magára..ez az egész az én személyes véleményem