• Piel
    #115
    "1. Sok állat is képes ezekre, csak nem olyan szinten, mint az ember."
    Pont erről beszéltem. Emberi viselkedésre emlékeztető dolgokat is művelhetnek az állatok, de tervezni, gondolkodni csak az ember képes.

    "2. Ha az embernek van lelke, akkor a fejlettebb állatoknak is nyugodtan lehet. Talán nem is csak a fejlettebbeknek."
    Az állatok jellemét is nevezhetjük léleknek, hisz mindenki tudja, hogy háziállataink meghálálják a kedvességet gondoskodást, ezért érzelmeket váltanak ki az emberből, de nevezhető-e léleknek? Lehet-e hasonlatos az emberi lélekhez, hiszen az állatok "ösztönlények". Bár lehet, hogy ez kissé erős megfogalmazás a jellemzésükre.

    "3. A lélek, ha van olyan (ezt a pol. korrekség miatt írtam ide), nem az emberben fejlődött ki, hanem anyagtól független létező. "
    Nem kifejlődésről beszéltem. Bocs, ha félreérthető voltam. A lélek hozzátartozik az emberhez, bár mint említetted anyagtalan. Nem tudhatjuk, csak reménykedünk benne, hogy anyagtól (testtől) függetlenül létezik.