• BiroAndras
    #115
    Ezek a felbontások közel esnek a fentiekhez, szabványos 1080p-ben alig lenne több.

    "Te beszéltél a nagyfelbontáson elért fps-ről."

    Azt mondtam, hogy még ilyen felbontásban is remekül mennek ezek a kártyák.

    "Mindenesetre egyre jobban terjednek a relatíve alacsonyabb árkategóriás 20-24"-es monitorok, kimondottan játék célra."

    Az élsimítást akkor is ki lehet kapcsolni, vagy lejjebb venni egy kicsit.

    "Nem hiszem, hogy ezen felül pusztán driver által (újabb) nagyságrendi ugrás következne be."

    Arról ven szó, hogy a driverek még nyílván kiforratlanok. Ha megnézed a driver letöltéseket, láthatod, hogy a 8-as szériának külön drivere van, míg az összes többi GeForce-é közös (kivéve a Go-kat).

    "Valószínű nem a külön chipben van a teljes monitorvezérlés, mert ahhoz legalább 2 framebuffernek is ott kellene lennie"

    Én úgy értettem a leírásokból, hogy valóban külön chip-en vannak a megjelenítendő framebuffer-ek is.

    "Oké, ezt nem tagadom. Csak nem tudom, mennyivel gyorsabb, ill. mi gyorsabb."

    DirectX10
    G80

    "mai játékoknál csak a legnagyobb (ma elérhető) bontásokban jön ki procilimit."

    Vagy akkor, ha nem sokmagos csúcsprocid van alaposan húzva.
    Ha ugyanahoz a grafikához kisebb proci is elég (és ezt tudja a DX10), akkor olcsóbban jön ki egy játékgép. Illetve esetünkben a paciens megvehet egy erősebb kártyát, amibe belefér a fizika számolás is.

    "Hát, a mai játékokban egészen minimális a fizika, így egy normálisabb fizika máris sokkal erősebb..."

    Nálunk a korábbiakhoz képest elég komoly fizika van, full szoftveresen egyelőre, mégis szépen megy egy átlagos gépen is. Az eddigi tesztek szerint a G80 fizikában 10x gyorsabb egy jobb Core2-nél (ha mindkettő cask fizikát számol). Nálunk meg a fizik acask 1 magon fut, és mellette ott van az egész játék.

    "Grafikai teljesítményben igen, de itt a prog. shaderteljesítményről van szó."

    A programozható shader teljesítmény kb. 500 GFlops.

    "És ugye nem is a G80-ról volt szó, hanem annak felét, harmadát, negyedét tudó kártyákról."

    Azok közép- és alsó kategóriás kártyák lesznek. Azoktól senki sem várja el, hogy full HD-ben full élsimítással vigyenek pl. egy Ghost Recon-t, és még mellette fizikát is számoljanak.

    "Nem csak a tranzisztorok számától függ az, hékás!"

    Ha a plusz tranzisztor plusz magot jelent, akkor az plusz teljesítmény is. Ha a cell-nél a PPE helyett is SPE-k lennének, jóval nagyobb lehetne a teljesítménye.

    "Így az elemi számítási műveleteken kívüli feladatok nehézkesek, lassúak lehetnek."

    Lehet, de mivel csak számolniuk kell, ez nem sokat számít.

    "Nem azt kértem, hogy ismételd meg, hanem hogy adj forrást."

    A cell-hez már korábban adtam, a G80-ról meg nagyon egyszerű adatot találni.