• mogyi925
    Speciel Jézus létező személy volt és pont. Legalábbis (még Dan Brown-tól elvonatkoztatva is) számos írásos emlék maradt fenn róla, igaz, ennek csak töredékét válogatták be valami 4-5. századi vallási összeröffenésen (zsinat a neve talán) a Bibliába, pontosabban 4 szimpatikus evangelista írásait. Ettől függetlenül a többi 8 vagy hány evangélium is létező dolog, ezen kívül Jézus halotti leple sem csak díszlet. Biztos, hogy létezett valaki, aki azt állította magáról, hogy Isten fia, és az eszméivel nem is mondott nagy hülyeséget, csak a primitív tömegek mindezt úgy értelmezték, hogy aki nem keresztény, azt le kell gyilkolni vagy meg kell téríteni, így aztán sok-sok vallásháború lett a vége. Nem vagyok se vallásos, se kreacionista, de azért mégis csak 2006 éve számoljuk az éveket, és nem 3517, és nem is 42 éve. Bizonyára alapos oka volt a keresztény egyháznak, hogy Jézus halálától kezdve számolja az éveket. Nem mondom, hogy harmadnapra feltámadott, se azt, hogy a vizet borrá változtatta (ki látta a Lator című filmet?), de nem tudom cáfolni, hogy ne lett volna valaki, akit "felszögeltek a fára, csak, mert azt merte mondani, hogy mi lenne, ha az emberek a változatosság kedvéért egy kicsit kedvesebbek lennének egymáshoz". Nem hiszem, hogy egy mese ekkora hype-ot tudott volna indukálni, számomra a fentiekből logikusan az következik, hogy mivel tagadni nem tudom a létezését, de alátámasztani igen, ezért elhiszem.