• TommoT
    #180
    ha jól tudom, fájdalomcsillapítót nem eszünk mindennap
    2007-től meg ha megszavvazék a földvásárlósdi törvényt akkor meg majd jönnek a külföldiek, azok meg elintézik, hogy termelhessék, pl. szomszédoknak fizetnek, hogy termelhessenek (mert ugye most a cikk szerint a szomszédoknak el kell fogadni)
    az, amelyik búza nem tud szaporodni, az csak egyes génmanipuláltakra vonatkozott, megnéztem még1szer, bocs a rossz infóért
    viszont az igaz, hogyha ezek a búzák elszaporodnak, kiszorítják a nem kártékony fajtát, vagy pl. ha valaki azt használja, amelyik vegyszereknek (gyomírtónak) ellenáll, akkor gazdák elkezdenek 3szor annyi gyomírtót szórni, mint eddig és tönkremegy a talaj, a víz stb
    az állam megtehetné azt, hogy normálisan áron megveszi a gazdáktól a termékeket, vagy ráveszi a cégeket, hogy ne 2 fillérért vegyenek termelőktől búzát, és nem szorulnának rá ezekre a gazdák
    amúgy még1szer, azért sem szabad sztem génmanipuláltakat termeszteni, mert nem tudjuk a hosszútávú következményeit...pl. ha egy olyan erős gyom kifejlődik, ami ellenáll a legerősebb gyomírtónak is, akkor mit csinálnak? vagy egy erősebb rovar, vagy kipusztul a talaj? mivel gm-es növények a talajban hagynak maguk után olyan anyagot, ami nem jó a talajnak, vagy akár a szervezetben
    "Toxicitás – A GM növények hagyhatnak maguk után olyan génmaradványokat a talajban, az élelmiszerekben és a vizekben, amelyek meghatározhatatlan következményekkel járhatnak"
    "Toxicitás – A gének új kombinációja előre nem látott hatásokat válthat ki az emberi szervezetben, mint például olyan mérgek termelése, amelyekkel nem számoltak előre."
    "Allergia – A beültetett gének új fehérjéket állítanak majd elő, és nem tudható, hogy ezek a fehérjék allergiás reakciót okoznak-e."
    "Antibiotikum ellenálló képesség – A génátviteli technika nem minden esetben a legpontosabb, ezért marker géneket használnak, ami antibiotikum rezisztenciát vált ki. Ilyen módon a gének sikeres átvitelét a laboratóriumban ki tudják mutatni. Egyesek azon aggodalmuknak adtak hangot, hogy ez a technika bizonyos kórokozókat az antibiotikumokkal szemben ellenállóvá tehet."
    eddig meg tudták oldani ezek nélkül is
    még várni kéne ezekkel a génmanipulált dolgokkal sztem, amíg biztos nem lesz a hatásuk, tovább kéne őket fejleszteni

    génmanipulált gyömölcsöt, zöldséget, gabonát tartalmazó "termékeket" lehet most boltban forgalmazni? mert asszem ez a parlamenti rendelet most csak a termesztésükre vonatkozott a földeken
    találtam egy ilyet http://biosafety.abc.hu/databases_hun.php3
    ebben benne van a mon 810
    most akkor lehet vagy nem?