• Epikurosz
    #19
    Ez a jelenség eddig is tudott volt a biológusok körében, én már legalább 3 éve láttam erről dokumentumfilmet, meg olvastam valamelyik fórumon, talán épp itt az SG-n egy hozzászólásban.
    Az idea akkor is az volt, hogy az evolúció (jobban mondva a természetes szelekció) néha nagyon fel tud gyorsulni, persze ebben benne van az is, hogy egy faj - ha a képességeit túlzottan meghaladó kihívással találja szembe magát, akkor - elveszíti a versenyt, és ezzel teret nyit más fajok fejlődésének. Az, hogy mi emberek kezdjük megérteni ezeket a folyamatokat abban lehet segítségünkre, hogy fennmaradjunk, a fajunkra nézve katasztrofális hatással bíró körülményekhez jobban alkalmazkodjunk, illetve megváltoztassuk azokat, közben persze saját magunkat is. Eddig a környezetünk módosításában remekeltünk, magának az emberi fajnak a továbbfejlődése elég lassan zajlott eddig. A XIX. században Nietzsche és Schopenhauer német filozófusok firtatták ugyan az Übermensch (a felsőbbrendű ember) eszméjét, de aztán - érthető okokból - ellaposodott ez a téma. Az űrkutatás fejlődésével azonban, megint napirendre kerül, bár a hangsúlyok eltolódnak.