• mflex #13
    Elvilleg, a Sony úgy reklámozta be a ps3 mat, hogy 10 szer gyorsabb lesz mint a Xbox360.
    Tekintettel arra hogy a Xbox360 is meglehetősen erős(a GOW állítólag 85%-osan terhelte "csak" a masinát), már nem volt jó szaga a dolognak...

    Sokat is csúszott a kiadással a sony. Sok volt a fagyás, visszavettek a sony órajeléből, és volt még pár kisebb "lefaragás.." Mire meglehetett tudni a pontos hardwer összeállítást, kiedrült hogy maximum 2 szer lehetne erősebb mint a Xbox360
    És az csak szintetikus eredmény...

    A cell nagy előny, valóban kell kűzdeniük a fejlesztőknek.
    Előny is meg hátrány is.

    Nemtudom ki mennyire van otthon programozásban, illetve ki mennyire ismeri hogy hogyan is lessz a sok 1 és 0 ból játékprogram.

    Az egész lényege a matematika.
    Ezek mind számítások. Semmi több.
    A baj akkor kezdődik, amikor több magra le kell őket bontani.
    Vannak olyan számítások (inkább úgy mondom hogy rengeteg) amit nem lehet egyszerre 2-3-4-5-6-7 lépésben elvégezni.
    Illetve kellenek részeredmények is...
    Emiatt ennyi magot nem lehet folyamatosan használni.
    A cell technikai megoldása kifogástalan platform abban az esetben ha minden mag egyszerre tud dolgozni. Ez a fent említett miatt nem mindíg lehetséges.
    (hasonló ehhez az nvidia sli technika. 2 videókártya nem egyenlő dupla teljesítménnyel. sajnos..)

    A Xbox360 felípétése böszmébb.
    Van valahol egy összehasonlítási teszt diagramm ,amely képet ad arról hogy melyiknek mekkora a potenciális erelye, és a valóban használható erelye. Potenciálisan a ps3 nyert.
    Kihasználható teljesítményre nemigazán.

    Azontúl grafikailag ugyanolyan erősek, ezen kár is lenne vitatkozni...
    Persze nem akarom leírni a ps3-at (amint megjelenik veszek egyet)de egyenlőre ugy nézki,hogy semmivel sem jobb mint az X.
    (nekem nincs x-em, a ps3-at várom,mielőtt bárki azt mondaná ,ezt csak azért írom,met micosoft "buzi" vagyok,viszont kölcsönben ,már teszteltem a gépet..többek között:Gow)

    Nem jobb a ps3 , de nemis rosszabb.

    A sony ról pedig még annyit,hogy a ps2 gyakori hibája (új sorozaté is!) az optikai meghajtó hibája.
    Az sony fejlesztés a többi alkatrész a ps2 ben nem sony.
    Bírja is rendesen a gyűrődést.