Minden ami a Halloweennal kapcsolatos
  • Hixer
    #40
    Mondjuk az első hozzászólás pontosan leírja, hogy ez az ünnep nem az amcsiktól származik... Mindegy, szerintem habár jópofa ünnep, nem hinném, hogy Amerikában a Harlemben is mászkálnának a gyerekek házról házra, mert még lelövik őket. Mindenképpen szerintem ott is inkább a kertvárosok, külső (gazdagabb) negyedek vagy kissebb települések azok amik részt vesznek az ünnepben. Itt az a baj, hogy egyrészt az embernek kevés a pénze, meg önző is, csokit nem fog venni semmilyen gyereknek akárhonnan jött. Azért ott sem csenget be minden gyerek mindenhova. Olyanhoz szoktak akit ismernek, legalább annyira, hogy nem őrült, már amennyire én tudom. Szerintem szép lenne(színt hozna az országba a sok sírás/szomorgás mellé), ha drága hazánk megfelelne a szokás "Minimum Követelményének". De a hozzászólásokból is kiderül, hogy egyrészt még él a "büdös kapitalista" szemlélet, hogy ide amerikai szokást már pedig nem! Most komolyan, búsójárni hányan mennek? Lehet, hogy szép szokás az emberek mégse űzik, mer nincs idejük, nincs kedvük vagy nem is tudják mi az. Elvesztette a szerepét és valószínűleg egyszerűen ki fog halni. Az egyház is ilyesmin ment keresztül a történelem folyamán. A másik meg az alapvető önzés/gyűlölködés ami itt uralkodik, az én csokimból márpedig nem kap senki stb. Tényleg eléggé gyerekes de ez van. Amerika más szempontból gyerekes. Ez csak egy szokás... A véleményem pedig, hogy habár kedves, ehhez kedvesség is kell amiből itt manapság igencsak hiány van.