Christopher Nolan legújabb kultfilmje
  • Hoz_Hun
    #260
    Winnie kérdésére még lehet válaszolni?

    1. "tesla tényleg csak a jelszó volt?"
    - Tesla egy jelszó volt a naplóhoz és egy (valóságban is létező) ember.

    2. "miért küldte borden angier-t teslahoz?"
    - Hogy kivonja a forgalomból és elköltesse vele a pénzét. Borden valószínüleg Edisonnak hitt, aki Tesla ellenlábasa volt.

    3. "borden ikréről miért nem tudott senki?"
    - Miért kellet volna tudni? Hamis személy azonoságival tengette napjait. Gondolom a testvérén kívül nem volt élő hozzátartozója.

    4. "tesla műve volt?"
    - Biztossan nem. Tesla bevalotta Angiernek, hogy nem készített még ilyen gépet. Miért hazudott volna?

    5. "mikor jelent meg először fallon?"
    - A filmben kb. a trükk elkezdésekor. De lényegtelen. Azelőtt akár hol élhetett.

    6. "a másolat esett a tartályba vagy az eredeti?
    - Az eredeti esett a tartályba. A kalapoknál is az eredeti a helyén maradt. de lényegtelen, mivel a másolat mindenben egyezik az eredetivel.

    7. "az eredeti teleportálódik el?"
    - Ld. előző kérdést. Nem (vagy igen, de ez lényegtelen).

    8. "akkor ki lőtt le kit az első kísérletnél?"
    - Ezt nem láttam pontossan, de valószínüleg az új Angie lőte le a régit, hisz ő volt közelebb a pisztolyhoz.

    9. "és miért fél mindig a trükk előtt angier?"
    - Egyértelmű. Mert tudta, hogy meg fog halni.

    10. "mi volt a végén az utalás a trükkökre, hogy a közönség is beszopta a dolgot?"
    - A közönség azt hitte teleportáció történt, de nem mert reprodukció volt. Ergó át lettek verve.

    11. "mégsem varázsgépet épített tesla, az egész csak szimpla trükk volt?"
    - Egyértelműen kiderül, hogy varázsgépet épített.

    12. "mire fel volt a végén az a snitt?
    - Melyik snitt?

    13. "miért csak egyetlen egy tartályt mutattak?"
    - Nem csak egy tartályt mutattak.

    14. "ki volt benne? a részeges hasonmás vagy egy másolat?"
    - Angier volt benne és valószinüleg a többiben is, attól függően, hogy hány előadás volt. A részeges hasonmásra nem volt többet szükség, hisz több halottról tudunk.: 1 akit a végén lelőnek, egy a hullaházban és egy a tartályban (amit mutatnak is közelről), azaz ennyi részeg nem volt.

    15. "miért kapjuk ekkor a "közönség szereti, ha becsapják" dumát?"
    - Azért mert a közönség szereti ha becsapják. Ez tény. Én akkor érzem magam becsapva, ha azt igérik, hogy becsapnak de nem teszik. Akkor voszont becsaptak. Na ezen igazodj ki?

    16. "vagy csak rossz volt a fordítás és "you want to be fooled" nem ránk, hanem a narrálóra vagy angier-re vonatkozik?"
    - Szerintem jó volt a fordítás, és értlemben is ránk nézőkre gondoltak általánosságban.

    Az hogy Borden Teslához küldi Angiert, aki tud sci-fi gépet készíteni túl nyílvánvaló? Szerintem álmában sem gondolta volna, hogy Tesla tud teleportáló gépet csinálni. És nem is tudott, csak reprodukálót. Amúgy Tesla hülye volt, hogy nem bankók reprodukálásával támogatta saját magát.

    Angier akár a lemásolással is feléphetett volna, de neki a teleportáció kellet (nem feltétlenül magát, lehetett volna nyulat, madarat, Scarlet Johhansont :DDD). A prestige, hiába erről szólt a film.