...kérdések és remélhetőleg válaszok...
  • Bucser
    #18
    Inkább csak annyi, hogy sok az adat és a kérdés és nem minden adat kell minden kérdéshez. Az egyenleg meghatározásához csak az állam bevételeit és kiadásait kell összeszámolnod ehhez tudnod kell melyik melyik oldalon jelenik meg. (nem volt időm mélyebben belemászni mert holnap Lineáris algerbából írok különbözeti vizsgát meg Marketingből elő kell adnom egy prezentációt és sehol sem tartok:D)

    Határozza meg a költségvetés egyenlegét

    kiadás:
    G:kormányzati áruvásárlás
    TR:transzfer kifizetés

    bevétel Adók (gondolom egybeni adózás van ha jövedelemfüggő adózás lenne szólnának)

    Ha megvan az egyenleg akkor tudod, hogy T0-t annyival kell növelned amennyi a hiány volt az egyenlegben.

    Aztán Y változatlan árszínvonal mellett csökenne mert a növevő adóterhek miatt visszafognák a beruházásokat.

    A G és TR visszafogása szintén csak egyszerű kérdés (ugye annyira, hogy egyenlő legyen az adóbevételek és a 2 kiadási oldal) de szerintem ezek szerepére találsz megoldást a makró könyvben.

    Aztán Költségvetési elemek összehasonlítása a kibocsátás vonalán elméleti feladat biztosan benne van az összefggés a könyvben. egyébként: Állami beszerzések növelik a kibocsátást Transzferek közvetetten növelik mert támogatásokat nyújtanak a termelésbővítéshez. Adók csökkentik mert elveszik a beruházásra kibocsátás növelésre fordítható összegeket.

    Szerintem de kérdezz meg egy Makró tanárt pontosabban:D pénzügyet szeretem makrót utáltam túl száraz és elméleti...