• BiroAndras
    #494
    "Attól, hogy te sokféle definiciót olvasgattál a neten (és talán nem érted a közös nevezőt), még filózófiailag meghatározó dologról van szó."

    Ha te olyan nagyon érted, akkor magyarázd el nekem azt a közös nevezőt. De lehetőleg nem mondj ellent egyik definíciónak se, mert akkor az már nem közös nevező.
    Nekem az jött le az egészből (amit már korábban is mondtam), hogy az egész meghatározás értelmetlen, mert azok a fogalmak se definiálhatók jól, amikre hivatkozik.
    Másfelől később te is azt bizonygattad, hogy az anyag definíciója nem egyértelmű.

    "Azt sem vonhatod kétségbe, hogy a természettudományoknak megvannak a kötelező alapszabályai"

    Természetesen. Ezt magyarázom már nagyon hosszú ideje.

    "És ezek között vannak olyanok, amik a materializmusban is szerepelnek."

    Ekkora logikai bakugrást eddig csak filmeken láttam.
    Komolyan azt akarod mondani, hogy ha két dolognak vannak közös tulajdonságai, akkor azonosak???

    "Mint már írtam neked 1-2x, a materialista nem egy marék földben hisz, nem attól materialista."

    Az a baj, hogy még mindíg nem tudom, hogy pontosan mit jelent materialistának lenni. És végképp nem értem (erre már sokadszor nem válaszoltál), hogy mi értelme van egyáltalán erről beszélni.