• pipaxy
    #58
    Cserébe azért, hogy értelmes és tisztességes emberek között lehetnék (amolyan felvilágosult-puritán társadalmat képzelek el)
    …de azt a pénz-túlhatalmat ami a Földön manapság van. egészségtelennek tartom.
    …Kevesen vannak, akik azt csinálják a munkaidejükben, ami a hobbijuk is egyben. Ezt is várom egy ilyen kolónia-élettől.


    Nekem nagyon úgy tűnik. Hogy te ezt a kolóniát amolyan paradicsomnak képzeled, ahova az „egészségtelen” földi életből el lehet menekülni, az ottani szép új világba.
    Azt viszont nem értem miért lenne ez így, miért gondolkoznának az emberek alapvetően másképp azon helyen.
    Inkább a Földön kellene mindezt megvalósítani, és akkor el se akarnál menni…

    A szétdobált szeméttel kapcsolatban: soha nem dobálom el a szemetet az utcán, és az autó ablakából sem. Addig hordom magamnál, amíg nem érek oda egy szemeteshez.

    Ez dicséretes, ám azt hogy a városban szemetelsz még nem is tartom akkora véteknek, hiszen előbb-utóbb azt a szemetet csak összeszedi valaki. Ami viszont szerintem igazán elszomorító, hogy pl. a mátrában 4-5 kilométerre a várostól, az erdőben sétálgatva is lehet rugdosni a kólásüvegeket. Az erdő közepén lévő szemetet senki sem fogja összeszedni, ott fog éktelenkedni „örökké”, ennek ellenére mégis eldobják az emberek…