• Epikurosz
    #38
    Oroszország egy más világ.
    Ha összekapják magukat, lényegében bármit meg tudnak csinálni, persze csak kis szériában. A tömegek most még igénytelenek. A cári Oroszország óta nem változott semmi, akkor is nyugatról vitték be a know-howt és a komolyabb gyártási technológiát igénylő termékeket, sőt a kommunizmus csak rontott a helyzeten. Talán újabb 15 év múlva feleszmélnek... Muszáj lesz nekik amúgy, mert a kínaiak, ha nem a közép-ázsiaiak, megeszik őket szőröstől-bőröstől.

    Az új Ladát élőben nem láttam, csak katalógusban.

    OFF
    Néhányszor leírtam mér itt az SG-n: hatalmas kereskedelmi többletük van a ruszkiknak, olyan 200 milliárd dollár. Mellényzsebből akarják idő előtt törleszteni kb. 25 milliárd dolláros külföldi adósságukat, bár a bankok ugye ezt nem nézik jó szemmel. Ha okosak lennének, oktatásba, infrastruktúrába, csúcstechnikába ruháznának be, nem amerikai értékpapírokba, tőzsdei részvényekbe (finanszírozni az USA államadósságát). Putyin egy intelligens, gyakorlatias ember, de mögötte én nem látom a középosztályt, amely ilyen mentalitásváltásra képes lenne. Nehéz lemondani a vodkásüvegről. Persze, az amerikaiak sem mondanak le a viszkisüvegről vagy a drogokról, de hozzájuk folyamatosan áramlik be az olcsó munkaerő és a szürkeállomány, így az ottani rendszer hibáit el lehet még palástolni jó ideig.
    OFF