• maestro85
    #32
    Valszínű azért mert még nem próbáltad úgy igazán. Nekem pl muszály, ha a több száz odalals elektronikus jegyzeteket nem akarom kinyomtatni nyomtatási költségen, esetleg spórolva több oldal/lap, de aztán attól is kifolyik a szemem. Egyébként csak elárulom, hogy a szem azért romlik, mert erős fokuszálás közben nem vagyunk hajlandóak pihentetni, ahogy az elő is van írva: 45perc Szgép 15 perc szempihentetés. De ez ugyanígy van könyvolvasás közben, mert a lényeg nem a monitoron van hanem azon hogy erpsen fokuszál a szem folyamatosan állandó távolságba, és ettől fárad ki a szem és lesznek a számítógépet folyamatosan hosszú ideig használók távolra rosszúl látók. Szóval simán lehetsz szemüveges könyvmolyként is, ha nem pihenteted időnként. A monitor meg arra is rátesz még, hogy fényérzékenységet lehet tőle szenvedni, mert ugye, nagy fényerőbe bámulunk sokat, csak azért nem vesszük észre annyira, mert alkalmazkodik hozzá szem.
    Mindezek ellenére a tapasztalat azt mondja, hogy az LCD nem fáraszt annyira, én sajna ezt még nem tudom, mert még nincsen pénzem ilyenre, de a haverom is már mondta, hogy neki is sokkalta jobb. De valószínűsítem, mert az legalább nem sugározz semmi károsat + a CRT moncsikról nem is beszél Föld közeli ózon termelését, de ez ugyanígy megvan a TV-ben is, nem árt szellőztetni néha kis szobában CRT moncsi vagy CRT TV mellett.
    Egyébként jó a lapi főlleg a kurbli miatt... nagyon kénee