• Borzpapir
    #41
    "Akár a bolygók maguk is lehetnek élőlények, csak mi nem ismerjük fel, hogy hogyan élnek, kommunikálnak, stb."

    Ebben sok az igazság!!!
    Ugyanis...csak gondoljunk bele! Itt az univerzum teletömve galaxisokkal, melyek csillagok, és naprendszereg milliárdjaiból állnak, melyek bolygókból állnak, melyek porból, melyek atomokból, melyek részecskékből, melyek kvarkokból állnak. A körülötted álló mondjuk 20m2-es zónát egy több billió változós egyenlettel lehet leírni. Az embert is egy több billiós egyenlet írányítja. Ezt nevezhetjük az élet hajtóerejének.
    Figyeld meg a hasonlóságot néhány atom egymással reagálása, és a galaxisok egymásrahatása közt! Szerintem ijesztően nagy! A gondolkodásod egy csomó nátrium és klorid ion reakciójából jön létre, melyek láncreakcióként futnak végig az idegekben, hogy végül a megfelelő idegsejteken áthaladva gondolatként realizálódnak a fejedben. Ez így elég nyersen hangzik. De ha látnál kívülről egy agyat működés közben, látnád benne a gondolatokat úgy, ahogy a sajátjaidat látod? Nem! De attól az még gondolkodik!
    Ott az univerzum...egy hatalmas végtelen tér tele anyaggal...egy végtelen változós egyenlet...
    Gondolkodhat?
    Szerintem igen!

    Nem vagyok benne biztos, de azt hiszem, ez a mikro- és makrouniverzum elmélet.