Mandulaműtét.
  • akostonmandula
    #137
    Szeretettel Udvozlok mindenkit !
    Elso sorban elnezest, hogy nem hasznalok ekezeteket de
    nem vagyok megszokva azok alkalmazasaval az interneten.
    Szerintem igy is ki lehet olvasni.

    Csaknem 25 eves srac vagyok es hetfon (tehat 2 napja, nov
    16) vettek ki a mandulaimat altatassal a Marosvasarhelyi
    Or ful gegeszeti klinikan , Erdelyben.


    Kihangsulyoznam hogy enekes vagyok es rettenetesen agodtam
    a hangom valtozasaert es a szovodmenyekert a mutetet megelozo hetekben.


    Koszonok minden forumlatogatonak a leirtakat es az elkovetkezokben
    leirom az objektiv velemenyemet a tortentekrol.


    Tehat....
    6 eve nem fogyasztottam hutohomersekletu italt vagy etelt
    A fagyit mar el is felejtettem hogy milyen.
    Az iden 2009 szeptemberben ennek ellenere ismet egy nagyon csunya
    gennyes (tuszos) mandulagyuladason mentem at.

    Surgosegire kerultem 40 fokos lazzal es akkor megigertem magamnak
    hogy a tobb mint hat eve problemas mandikat kivetetem.

    Itt megjegyeznem,hogy 7 eves koromban izuleti reumat is
    okozott a mandulam es csaknem rament a szivemre.
    Akkor megsem vettek ki,mert a szuleim ragaszkodtak hogy megmaradjon
    mert feltettek az enekhangomat.
    Azota minden evben egyszer ketszer begennyesedett a mandula annak
    ellenere hogy meg nyaron, a 40 fokos melegben is szobahomérsekletu
    italt ittam, meg a strandon is.


    Visszaterve a tortenethez - megvartam meddig szepen kigyogyult a genny
    (eltelt tobb mint hat het a mutetig) es tök egeszsegesen besetaltam
    a dokihoz (Dr. Szocs Mihály ór fül gégész szakorvos profeszor) aki mar jol
    ismert es hajlando volt muteni.

    Az intubaciotol felve azt kertem a dokitol hogy altatas nelkul mutson
    de O hallani sem akart rola.Az mondta : ,, Nem tudod mit beszelsz ! Szembe
    akarsz kopni verrel, akarod hogy a szemed lattara tepasszam ki a mandulaid
    a szadbol ? ,,
    Hatarozottan kijelentette hogy csakis altatassal mut meg.


    Ismet megjegyeznem hogy csak azert feltem az altatastol mert ilyenkor
    egy tubus kerul az ember torkaban ami erinti a hangszalaimat , es feltem
    hogy modosul majd a hangom.


    Megnyugtattak hogy nem modosul az énekhang a mandulamutét és a tubus használata
    utánigy belementem a ,,jatekba,,.


    Hétfon reggel 8 kor beutaltak a klinikara es 1:30 kor mar mutottek is.


    Lelkileg fel voltam keszulve minden elkepzelheto rosszra.Elolvastam a forumon
    levo ijeszto torteneteket is es bizony a JoIsten utan csakis a dokiba biztam
    aki amugy hirneves szakorvos.


    A mutoasztalrol kikerulve a baratnom vigyazott ram az intenziv szaloban amig
    magamhoztertem.
    Legnagyobb meglepetesemre egesz jo kedélyel es nagyobb fajdalmak nelkul ebredtem.
    A baratnom torolgette a vert a szamrol es mellettem a masik agyban egy 53 eves ferfi
    rettenetesen horkolt.
    (A ferfit egy fel oraval hamarabb mutottek ugyancsak mandulaval , de a mutoorvosa nem
    Szocs doktor volt.)
    Szedelevge bekisertek a szalonban.Beszelni tudtam es nem is voltak kulonlegesebb
    fajdalmaim.Nehany oraval a mutet utan (korubelul 5 orakkor) mar ettem a teaban aztatott
    kekszet es banant.
    A 53 eves ferfi egy szalonba kerult velem es nagyon rosszul volt.Meg a nyalat sem tudta
    lenyelni.

    (Egy 25 eves lanyt is mutottek velem egyidoben.Neki alitolag ,,elrothadtak,, a mandulai
    a szajaban es a mutet utan borzasztoan beteg volt.Csak hanyt es vert kopott...Jarni sem
    tudott ugy elgyengult...
    Nagyon sajnaltam szegeny lanyt....A lanyt is ugyanaz a doktorno mutotte mind az 53 eves
    ferfit.Tehat nem az ,,en doktorom,,.

    Folytatva a tortenetem...

    A doki a mutet napjan, hetfo este meglatogatott es nagy orommel tapasztalta hogy jol vagyok.
    Mindenki csodalkozott rajtam a szaloban es akar haza is mehettem volna kedd reggel (nov.17).
    A doki megnezte a torkom es azt mondta hogy kituno allapotban van,de maradjak meg szerda reggelig
    (nov.18 a mai reggel.)
    A keddi napom is jol ment es mar kezdtem azt hinni hogy minden rendben lessz.Fajdalomcsillapitot
    sem vettem.(azt hiszem tettek az apolonoverek a perfuzioba).
    Erdelyben a ,,cataflam,,-ot nem ismerik.Tehat algocalmint kaptam egyszer a perfuzioba.


    Kedden delutan mar finom ujhazi tyukhuslevest ettem...es halakat adtam a Fenvalo JoIstennek!


    Kedden este azomban hirtelen elkezdett fajni mind erosebben es erosebben a torom illetve
    a szajuregem.Ugy ereztem mintha valaki kemenyen markolna a torkomat es gegemet.
    A noverek es betegtarsak azt mondtak azert van mert elhittem magam es tul sokat beszelgettem
    telefonon ami valo igaz.
    Kedden este egy algocalmin fiolaval aludtam el na meg egy altatoval mert 5 szobatarsam borzasztoan
    horkolt.
    A fajdalom lenyegesen enyhult es lassacskan jobban szenvedtem a kollekag 5 szolamu horkolasatol
    mind a torkomtol.

    Ma reggel (szerda nov.18), hajnali 4 kor ismet nagy fajdalomra ebredtem - na meg a kibirhatatlan
    horkolasra - de egy algocalmin fiolatol lenyegesen enyhult.
    (aki tudja veletlenul mit tartalmaz a ,,Cataflam,, az irja meg nekem.nalunk Erdelyben amint irtam
    nem hasznalatos.)

    A doki 9 ora tajt megnezte a mutet helyet es azt mondta nagy megelegedessel : ,, Nagyon szepen gyogyul.
    El tudlak engedni haza)


    Felirt kezelest.Augemnetin 1g (reggel es este) valamint Tarosin 3x1 es Kalcium.
    kimondott gyulladas csokkentot nem irt de en naponta beveszek 2db 400mg-oa Ibuprofent is.


    Most 11:45 van Erdelyben.Itthon ulok a szamitogep elott es irogatom ezt a beszamolot.
    ma jol ettem - Tyukhuslevest vislit. - Es ittam sok koromvirag-orbancfu teat.


    Per pillanat elegge faj de nem kibirhatatlan.most veszem be a gyogyszereket.


    Aggodom az elkovetkezo napokert.
    A doki azt mondta hogy a verzes a mutet utani 10 nap alatt esedekes es azt is hogy
    az or ful gegeszek nemzetkozileg nem kaptak valaszt meg arra hogy miert egyes betegeknel elofordul
    es masoknal nem, vagy csak alig.


    Most mindenkeppen halgatok.Ma nem beszeltem majdnem semmit csak bologattam...

    Es ketyeg az ora...A baratnom hiv lefekudni...


    Megosztok veletek nehany altalam levont kovetkeztetest:

    1 Ne halasszatok a mutetet addig ameddig mar a koromre egett a gyertya.(Az 53 eves ferfinek
    olyan duzzadtak voltak mar a mandulai hogy alig tudott nyelni a mutet elott is)

    2 Aki elozetesen meg volt mutve ,,órsövényferdüléssel,,(nem tudom hogyha ez e helyes szakszo),
    tehat a feleslegek el voltak tavolitva az orombol,
    Akinek ez a mutetibeavatkozas elozetesen megvolt szerintem sokkal jobban atveszeli a mandulamutetet.
    (Megjegyzem hogy 2008 oszen mutott ugyan ez a profeszor es remekul van az orom illetve
    az or-legzesem)
    3 Altatas egy remek opcio.Elkerulod a felesleges torturat
    4 A folyadek fogyasztas nagyon fontos.En a forumon olvastam az orbancfuvet es koromviragot
    es meg mutet elott beszereztem.
    5 A leglenyegesebb kovetkeztetesem egyike az hogy mivel nem vagunk egyformak,ezert egyikunk
    sem reagal egyforman egy mandulamutetre. De egy az biztos.ha problemat okozott ki kell venni
    idoben


    Irhattok az akoston01yahoo.com-ra is.Ez az e-mailcimem.

    Nehany nap mulva jelentkezem meg egy kis ertesitovel.

    sok egeszseget mindenkinek

    Udvozlettel

    akoston