Mandulaműtét.
  • kretzo
    #127
    Sziasztok!

    Június 17.én operálták ki az általám kis geciknek elnvezett garatmanduláim.
    Leírnám a történetem, hátha lesz hozzám hasonló.

    Az egész február közepe felé kezdődött egy kezeletlen mandulagyulladás után. Tipikus nyelni nem tudok, lázam van, fülembe kisugázik a fájdalom stb.stb. De én barom nem mentem el dokihoz, hanem otthon kezelgettem magam, végülis jól is lettem 2hét alatt. De rá 1-15, hét múlva lekezdett fájni a vállam a nyakam, de csak a bal, majd később a térdem, csípőm és más ízületem is. Na persze ekkor már mentem dokihoz, aki annyit mondott ez a megfázás utáni ízületi gyulladás, így felírt gyulladás csökkentőt. De ez sem segített annyira, így visszamentem, akkor egy másik doki vizsgált meg és végre bele néztek a torkomba, hozzáteszem az előzőnek is ekmondtam a mandulagyulladást, de az nem csinált szinte semmit. Nos bele néztek a torkomba és látták, hogy a bal mandulám nagyobb és hogy ezekkel probléma van. Elküldtek vérvételre aminek eredménya az AST-m 1336 lett. Ez viszont streptococcus baktériumra utal. Na antibiotikum kúra kezdődött el 2 hétig, de semmit nem segített és az AST-m is ezután is csak 933 lett. Na F-O-G-hez mentem az első rögtön azt mondta mandula műtét, a második elküldött még reumatológushoz az ízületi panaszaim miatt, de a reumatológus is a mandula eltávolítását javasolta, majd a harmadik F-O-G vetett vért megint és az AST-m megint felment 1105re. Természetesen ő is mandulaműtétet javasolt. Az ízületi panaszok még ekkor is meg voltak, csak nem olyan erősek.

    Nos természetesn megműtettem magam. A műtét végülis nem nagy cucc, bár nekem lement a vérnyomásom, de fájdalmat csak 1-2 szúrásnál éreztem és ennyi. A manduláimat meg is néztem rögtön a combomon voltak és tényleg csúnyák, mert a műtét közben a doktornő aki műtött mondta, hogy tényleg csúnyák és hegesek voltak már. A kórházban 2éjszakát töltöttem, fájdalomcsillapítót is csak kétszer kértem. Most is elég jól vagyok és remélem, hogy idővel minden panaszom elmúlik végre.