• RealPhoenixx
    #53
    Es mit szoltok az olyan informatikai-programozoi allashirdetesekre amik a kovetkezok:

    - kulfoldi ceg keres embereket
    - meg nem alakult meg, mert x embert akarnak felhajtani fejvadasz cegeken keresztul es ha meglesz a letszam akkor alapitjak meg, es igy tovabb, de ezt a jelentkezokkel a fejvadasz cegek nem kozlik, etc
    - nagyon okes fizetesi es egyebb jarulekos juttatasi lehetosegeket kecsegtetnek
    - kulon tanittatnanak vagy 10 kotelezo tanfolyamon, amire alairod hogy igen, ezt az allast szeretned es nem keresel mast addig

    A fenntiek fenyeben a kovetkezo hatasok jelentkeznek:
    - kiderul hogy a ceg nem is fog megalakulni
    - honapokig hitegettek, ugymond feltartottak, igy nem is mentel mas allas lehetoseg utan
    - az elesett jovedelmet senki sem fizeti meg, csak te eled fel a tartalekaidat

    Es igy tovabb ragozhatnam a sort, en 1szer estem egy ilyen dologba bele, de akkor kb 50 masik emberrel egyutt, ha nem tobb, mert kereken 50 embert akartak, de tobbnek szoltak, es folyamatos hitegetes volt hogy a kulfoldi szaktekintely mikor jon majd felveteli beszelgetesre, etc, vagyis szerintem akkor talan 100 embert is visszafogtak igy, s az egesz huzavona kb 4-5 honapig ment.

    Kerdes: hanyan voltatok hasonloban??

    Mike: en tom hogy informatikus nem egyenlo a programozoval, es egy atlagos programozo meg meginkabb nem egyenlo egy algoritmizalo szakemberrel, etc
    S a majmozast meg mint utobbi hozzaszolasodban lattam, szval tenyleg nem az abszolut negativ sertegetos vonatkozasban hasznaltam, hanem abban, ami vegulis lecsapodhat ha fullra vegigolvasol, s amint latom meg is ertetted :) *koszi*