• echo
    #58
    Szerintem ott a gond, hogy abból, hogy relatíve nem okoz nagy nehézséget, arra következtetsz, hogy semmilyen nehézséget nem okoz. Szerintem maximum ennek a nehézségnek a mértékén lenne értelme vitatkozni, nem azon, hogy van-e. De általában a bármiféle hatékonyság növelés ilyen kis lépésekből áll össze. pl ennyi erővel soha nem állnánk át energia takarékos izzókra mert önmagában egy izzó kicserélése nem nagy előre lépés.

    Angol szavak: pont azért írják át egyébként, hogy megfeleljen az ahogy mondjuk úgy írjuk elvnek. Ha ettől eltérnénk elvileg azon is siránkoznod kéne, hogy ettől is sérül a magyar identitás :) Mondjuk személy szerint az 1848-as magyarok identitását inkább nevezem magyarnak, mint azokét akik valahol a pusztában éltek, pedig elvileg csak valahol ott nagyon messze volt jövevényszó ment4es a magyar nyelv, ha volt ilyen állapot egyáltalán valaha. Azóta folyamatosan jöttek a szláv, török, latin, német és újabban az angol szavak. Asszem a kocsma is pont annyira magyar szó mint a fájl. Egyébként azt a minden tudás egyetemés előadást tényleg érdemes megnézni, mert pont a nyelv változásáról szól, anno én láttam és emlékszem nagyon tetszett.