• Supremo
    #3
    "DC kutatásokért felelős elnökhelyettese szerint pillanatnyilag a szakember-ellátottság és a megfelelő szoftverek megtalálása jelenti a legnagyobb problémát"

    Ez sajnos így van. A felsőoktatási intézményeken nem tanítják a nagyvállalati szuper-számítógép környezetet, pláne nem a kezelésüket. Sok informatikus örül, ha egyátalán 1-2 perce láthat kívülről akár egy komolyabb géptermet. Esélye annak van, aki bekerül egy nagyvállalathoz, és vállalaton belül el tud lavírozni a számítóközpontokba dolgozni. De ez az informatikusoknak elég kicsiny százaléka. Én személy szerint egy ilyen "nagyvállalatnál" dolgozom, és üzemeltetünk ha nem is "szuperszámítógépeken" de az átlagos szervereknél jóval erősebb szervereken. A gond itt is az, hogy mi is csak egy részét fedjük le a rendszernek, tehát átfogó képünk nekünk sincs. Az aki meg az egészet tervezi és üzemelteti, az az egész cégnél 4-5 ember (a cég 500+ kollégával rendelkezik csak itt Magyarországon). Szóval én megértem a szakképzettség miatti problémát.