• Nuts
    #60
    Nos igen, a téma kezd elhajlani az eredeti cikktől.
    Hogy néhány szó konkrétan a gépről is essen, mert biztos van aki vásárlását eldöntendő böngészi a fórumokat:
    Én is egyetértek azzal, hogy aránytalanul drága elődjéhez képest. Megvétele csak 5-10e Ft-os nagyságrendnél lenne indokolt, vagy ha már teljesen kivonták volna a forgalomból az S2-est. Szerintem ez utóbbi előbb-utóbb be is fog következni. Tippem az hogy még 90e környékéig lemászik az ára, majd év vége felé már valószínűleg nem lesz kapható; helyét teljesen átveszi az S3-as. Én ma du. rendeltem meg az S2-t, és nagyon sokáig dilemmáztam az S2 és az S3 között. Nyolc apró különbséget számoltam össze, de ezek külön-külön nem túl mérvadóak, és mint említettem, együtt sem igazán érnek meg ennyit: (Lehet hogy több difi is van.)
    1.) Fekete váz. Kinek hogy… Ha fém lenne még talán.
    2.) 5 helyett 6Mpixel. Mint már sokan írták, nem igazán dob a képeken.
    3.) 1,8” helyett 2” a kijelző.
    4.) Ha jól rémlik 1-2 plusz sportmód van benne.
    5.) Élő hisztogram.
    6.) Nagyobb ISO módok, de szerintem ez csak parasztvakítás. (Ha jól nézem már ISO400-nál is sokan panaszkodnak a zajra.
    7.) Némileg reformált menü.
    8.) 60fps videórögzítési mód 320x240-nél. Engem amúgy ez fogott meg. Sporteseményeknél jól jöhet. Otthon visszakonvertálva 23.9 vagy 25 képkockára majdnem háromszor lassulást érhetünk el, ami veszettjól tud kinézni. Jó lehet fikázni a 320-as felbontást, de végül is az még kb. vhs, szűken elmegy.
    Mivel még nem volt a kezemben se S2 se S3, csak a különböző fórumokon és leírásokban szereplő dolgokat ollóztam csak itt össze a két gépről.
    Persze lehetne itt elemezni a hasonló kategóriás gépeket, de én vallom hogy ma már szar gépet nem ad ki senki; mellényúlni nagyon nem lehet. Ami nekem fontos volt:
    -Ne spéci aksival menjen.
    -10-12xoptikai zoom
    -Digitális képstabilizátor
    -Videóközbeni zoom lehetőség
    -min. 5Mpixel
    Ezek alapján csak a Canon S2, S3, Sony H2, H5, KonicaMinolta Z5, Z6 gépek jöhetnek számításba.
    Pont mire betötyögtem, kiszúrtam egy friss, igen részletes tesztet:
    http://pixinfo.com/cikkek/canon_powershot_s3is