• BlackRose
    #34
    "John Snow amerikai pénzügyminiszter" tenném hozzá, hogy az USA-nak soha nem volt, nincs és nem is hiszem, hogy lesz pénzügyminisztere, ugyanis ez az ottani világnézet szerint fékezné a gazdaságot - és ez szintén vonatkozik a gazdasági minisztérium/minisztere is - az sincs (jómagam egyet értek velük), John Snow az amerikai kincstár titkára. Secretary of US Department of the Treasury. Persze rá lehetne fogni, hogy kb. az itteni pénzügyminiszter megfelelője... de nem, mert az USA pénzügyi rendszere nagyon de nagyon különbözik az itt megszokottól, a FED elnöke közelebb állna az európai féle pénzügyminiszterekhez, de azt sem lehet összehasonlítani.

    Ami viszont a "kémkedést" illeti, nem vagyok szakértő ezen a jogi területen, azért inkább hagynám a jogászoknak, hogy döntsék el, ez legális, vagy illegális volt e, és ennek megfelelően intézkedjenek a megbízott és felelős szervek. A többi duma lényegtelen. Jogállamban élünk, és ott pontossan megvan, hogy mit kell csinálni, ha valaki törvényt sért. Persze mondom, nem biztos, hogy törvénysértésről van szó. Az ugye áll, hogy erkölcsileg nem hiszem, hogy ez rendben van, mármint ez a "számlakémkedés", de az még nem jelenti, hogy illegális. Itt persze nem vitatkozok ezen, mert már mondtam, nem tudom. Különben ha két ember maga közé enged egy harmadikat (mint közvetítőt) ez igaz a banki átutalások esetében akkor alapjában már elveszett a "privacy" a bank tudja!, most persze ha ezen kívül a kormány is tudja, akkor valójában nem történt semmi, mert a "privacy" megszünt az első esetben. A bank ezeket az adatokat használja, a kormány is ugyanezt teszi. A probléma az lenne, ha a bank és a kormány ellenünk használná ezeket az adatokat úgy, hogy hamisítaná stb. de ezt elméletileg megteheti, ha nincs is neki valós adata, ha pedig illegálisan szerzett pénzeket utalok át, akkor meg is érdemlem, hogy "karóba huzzanak", szóval ez inkább filozófiai kérdés, minthogy erkölcsi, vagy jogi, és még magam sem tudom, pontossan mit gondoljak, egy dolog biztos, a kizárás, a párbeszéd elmaradása, az "abszolút igazság" birtoklása soha nem vezet bennünket sehová.