ubuntu#99
Nem feltétlenül Torvaldsnak. És nem attól fejlődik jol egy OSS project ha rengeteg usere van. Ebben igencsak eltér a kereskedelmi társaitól. Ott a felhasználók fizetnek a szotfver után, így több felhasználó több pénzt jelent a fejlesztésre (már amit meghagy neki a marketing osztály).
Opensourcenál csak a fejlesztők száma fontos, és igazán csak azok az új userek értékesek, akik egyben potenciális fejlesztők is.
Egy egyszerű példa, a Debian disztribúció. 8 éve még csak kevesen használták, főleg fejlesztők rendszergazdák és egyetemi tanárok, kutatók, hallgatók. Desktop linux akkoriban a Redhat, Suse, és a Caldera volt. Sokan úgy vélték a Debian "nem is való" desktop felhasználásra. Szigorú fejlesztési elvei miatt, sok user kritizálta akkoriban. És lám mi lett mára, a Debianon alapuló disztribúciók meghódították a Linuxos Desktopok jelentős részét.
Ubuntu, Linspire, Mepis, Damn Small linux, Knoppix mind Debian alapú disztribúciók.