• team3
    #38
    Hello,

    Egy rovid velemeny:
    Jelenleg is meg canon a510-em van (imadom a gepet). Korabban azert is valasztottam ezt, mert milyen jo, hogy mindent manual lehet allitani, meg temamodok sokasaga es kivalo kepminoseg. Ugy gondoltam, hogy majd nagy fotos leszek es mindig mindent allitgatni fogok. Nyaralas alkalmaval egyfolytaban azt hallgattam, hogy fotozz mar, nem erunk ra, mit allitgatsz mar rajta...

    Sok helyen azt hallom, hogy mindenkeppen kell a manualis mod megy a hosszu zarido, hogy lehessen este a csillagos eget, meg a holdat fotozni... Most oszinten hany ejszakai kepet csinaltatok? Es hanyszor hasznaltatok a kismillio tema modot? Lefogadom, hogy szinte mindenki P-modban, ISO 50-en hasznalja a canon gepeket, esetleg allit a feher egyensulyon azt csok...

    Egy eve hasznalom a canon-om es mint emlitettem nagyon szeretem, de halalra idegesit az AiAf, S1/S2 Is eseten a tologatos Af keret.. Tovabba a 4x-es zoom vegen szinte soha nem talal megfeleloen elesseget az automatika...

    Nekem pl abszolut nem kell a full manual, mert az eddig keszitett kb 2000 kepbol kb 20 db volt az, ahol hasznaltam a zarido es blende elovalasztast, ebbol 15 kb a gep 1 napos koraban kiprobalas celjabol...

    Hogy fos lenne a sony meg a pana? Miert? A sony-nak es panasonicnak is sokkal jobb az elesseg allitasa, szinte mindig halal pontos, gyors es nem csak kozeppontos vagy mozgatos af keretes elessegallitasa van, hanem 1,3,5,9 pontos stb... Senki ne mondja, hogy a sony-nak gagyi kepei vannak.. szvsz ez tipus fuggo.. Batyamnak pl S60 sony-ja van es szo nelkul lecserelnem a canon-om csak mar nem kapni S60-ast.. Az elohivott 10x15-os kepek megszolalanak, annyira jok, jobbak mint a canon gepeme, es nem a 4 vs 3 mp miatt.

    Ez mar csak es kizarolag a digitalis technikarol szol, ki kitol milyen ccd-t vesz es milyen programot tud ra irni, vagy venni...

    Azt, hogy ki profi vagy komoly fotos nem az donti, hogy milyen gepe van hanem az, hogy milyen a szeme es kreativitasa. Ha valaki jo fotos, az egy 40eFT-os kis gepbol sokkal jobb es szebb temat/kepet keszint, mint en egy felmillios atom profi geppel.

    En szemrebbenes nelkul a megveszem a TZ1-et ha egy picit olcsobb lesz, mert ez az a gep ami nekem kell. Gyors, kicsi, kepstab, 10x zoom, pontos es gyors af es jo af modok... Tenyleg nem tud valaki szerezni kicsit olcsobban mint 100k? Esetleg okosban?

    Nah, hogy en is fikazzak valamit.. A samsung az tenyleg fos, 0 automatika, sotet, sarga, ocsmany szinu kepek... Szerintem Sony, Panasonic, Canon, Pentax, Olympus, Nikon gepek kozul, ember a talpan aki megmondja egy 10x15-os keprol, hogy melyik a zajosabb, mindezt foto album nezegetes kozben...

    udv.