• Tinman #25
    Nem akarlak győzködni, de fuss le naponta mondjuk 2 héten keresztül 15km-t egy xy sportcipőben (az ára ne legyen több mint 5k), és számolj be az eredményről.
    Régebben ezt csináltam és úgy gondoltam mint te.
    2 hét után már sántítva jártam, pedig erdei talajon futottam, szóval még csak nem is betonon.
    Ha a cipőd nem nyeli el a rezgések és a terhelés jó részét akkor úgy jársz mint én...
    Katonáknál előfordul néha terhelésés törés... nem véletlenül. Ha a cipőd rossz hatásfokkal nyeli el a rezgéseket akkor először az izmaid próbálják elnyelni... ez egy ideig megy is, de ha tovább hajtod magad akkor már az izmok sem nyelik el ezt az energiát és egyenesen a bokacsont, sípcsont, térd lesz az ahol elnyelődik az energia. De mivel a csontod erre alkalmatlan hosszú távon, ezért ha tovább erőlteted magad, megrepedhet, sőt el is törhet pl. a sípcsontod.
    Olvass utánna, ha nem hiszed.

    Hidd el ez a cipő sem azoknak a szabadidőruhás lányoknak készült akik naponta lekocognak 3-4km-t, hanem inkább azoknak akik baromira komolyan veszik a futást, mint sportot. Nekik egy nagyon hasznos kiegészítő lehet, elvégre nem rossz dolog jól gazdálkodni a bevitt/leadott kalóriákkal.