• Komolytalan
    #66
    Hát, azért azt ne mondd nekem, hogy tisztességesen meg lehet annyi pénzt keresni, hogy tízmilliókért vegyél televizilót vagy bunkofont. A realitás az, hogy akármilyen vállalkozást is csinálsz lesz konkurenciád, így nem tarthatod az egekben az árakat, így nem fogsz igazán meggazdagodni. Átlagemberként annyit érhetsz el mint egy másik átlagember, +-x%, ahol x max 2 jegyű szám.
    Amivel pénzt lehet szakítani úgy, hogy nem fognak körözni, az olyan megrendelés, ahol a döntéshozó és a tulajdonos személye különböző, a tulajdonos gyakorlatilag nem is tud a megrendelésről. Ez ugyebár multi/állami, de míg a multinál körmére nézhetnek a döntéshozónál, addig ez állami szférában nem jellemző. Ebben az esetben visszaosztasz valamit az elképesztően magas (mittomén 10-100x reális ár) vállalási árból, és egy évi munkáddal nem az átlagos 1.8 milát keresed, hanem mondjuk 150et. Így megy ez, állami döntéshozó haver kell, meg egy bambi ami mellett megbeszélitek a kávéházban hogy mennyiből mennyit kapjon ő vissza. És ahhoz hogy ez így menjen pontosan az általam említett célszemélyek, a politikusok biztosítják a jogi hátteret. Ezért is írtam azt, hogy míg nem kezdi el valaki őket aprítani a háztetőről vmi nagy kaliberűvel (biztos ami biztos), addig nincs mit sírni - a pénzed nagyrészét helyetted költik el az ingyenélők ebben a luxusáruházban. Szóval akit érint: nem a luxusboltba kell lerakni jövő héten a bombát, hanem a parlamentben, mert ők az igazi bűnösök, nem akik meggazdagodnak a korrupció miatt. Ha neked, vagy bárki másnak lehetőséged volna arra hogy kapjon néhány 100 milát tök ingyen, szerintem simán effogadnád, kérdezés meg lelkiismeret furdalás nélkül. A törvény feladata lenne az, hogy a korrupció, amely gyakorlatilag lopás mindenki zsebéből lehetőségét megakadályozza.