• BiroAndras
    #602
    "Itt azért elég feltűnő."

    Mi olyan bonyolult egy V betűn, hogy ne lehessen szimpla véletlen?

    "És elvileg Da Vinci ismerte ezet a jelképet. Tudatosan kerülnie kellett volna."

    Hogy tudta volna elkerülni?

    "Azért nem tegnap adták ki azokat a könyveket sem, amikre az iró szintén támaszkodik."

    A többség nem régebbi néhány évtizednél. A legfontosabb a "The Holy Blood and the Holy Grail" című 1982-ben jelent meg.

    "Éppen ezért nem egy történész állt elő vele, mint teória, hanem ő."

    De ettől még nem lesz hiteles. Ha nincs elég bizonyíték akkor keresni kell, nem regényt írni belőle. Vagy ha már regényt ír, akkor nem szabad azt mondani, hogy tényeken alapul.

    "Értsd már meg, hogy vannak, akik nem zárják ki."

    Értem én, csak még nem láttam olyat. Tudsz példát mondani?

    "Bennem enélkül is felmerült volna a kapcsolat. Persze csak mint sanda gyanú."

    Pontosan hogy? Hogy lesz egy pohárból családfa?

    "Sajnos számodra csak a fekete és a fehér létezik."

    Nem. Ez éppen hogy rád jellemző.

    ""Bizonyított" (közben holnap megdőlhet)"

    Ami bizonyított, az azért bizonyított, mert nem dőlhet meg. Vagy legalábbis elenyésző az esélye.

    "és "nem bizonyított" (ami számodra olyan, mintha nem is lenne)."

    Ami nem bizonyított, annak az a lényege, hogy még lehet bizonyított is, meg cáfolt is. Ezek azok a dolgok, amikkel foglalkozni kell.

    "Nem így értettem. Hanem úgy, hogy csak az ellenvéleménynek, "cáfolatnak" ad helyet. Közben meg másoknak más a véleménye."

    Tudnál linket adni ilyen "más véleményre" ?
    Átnéztem egy csomó linket válogatás nélkül, de egy se volt köztük, ami akár egy árnyalatnyit is egyetértett volna a könyv állításaival.

    "Ez meg a tudományban való vak hit."

    Nem lehet vakhit az, ha nem hiszek.

    "Egyrészt van olyan, hogy "szürke": gyanú, feltételezés, bizonyítatlan teória, stb."

    Igen van. Jó sok. De ezeket nem illik bizonyított ténynek beállítani.
    Mint már mondtam, semmi bajom nem lenne a könyvvel, ha az író nem akarná ténynek beállítani a leírtakat.

    "Másrészt van olyan, hogy személyes megtapasztalás, amit anyagias módszerekkel talán nem sosem leszel képes ellenőrízni."

    Az ilyenek értelmezése viszont leginkább világnézet kérdése. Biztos soha nem lehetsz benne, hogy jól értelmezted.