Europa Universalis III
  • gatoth
    #11006
    Csak úgy nagyon sokáig tart, főleg kis országoknál, ahol egy ajándék kb. 10 dukát. Múltkor úgy csináltam, hogy mikor háborúztam, és ők is beléptek mellettem, akkor háborús segély gyanánt szétosztottam köztük 4-5000-et. Azért lenne jó, mert van vagy 30 hűbéresem, meg egy csomó aranyam, aztán segítenék nekik fejlődni, de úgy, hogy azért viszontlássam a pénzt előbb-utóbb, de nekik is jó legyen. Bár némelyiknél nem nagyon ért célt, mert egyből új egységeket csinált építkezés helyett.

    Amúgy nálatok szokott építkezni rendesen az AI? Nálam, akiket néztem komolyabb hatalmak (spanyolok, franciák) alig építenek valamit még az anyaországban is, és így eléggé lemaradnak a vége felé. A másik az infláció: 1700-ra általában mindegyik komolyabb hatalom összeszed 20-30%-ot legalább és ezért is többek között van, hogy fél évszázaddal maradnak el attól a tech szinttől, amiben alapon lenniük kéne. És ez a legnehezebb fokozaton játszva. Nektek tapasztalatok?
    Jah és végül, ehhez kapcsolódóan: a nehézség számít vmit azon kívül, hogy az infamy limit lejjebb kúszik? más különbséget nem észleltem eddig.