• dez
    #370
    "Tehát ennyit veszítessz a másolgatással."
    Milyen másolgatással?

    " "Hát ez az, hogy 10-20 MHz-ből is sokat ki lehet hozni."
    Sokat, de messze nem annyit, mint 3GHz-ből. Nem tudom mit kell ezen magyarázni."
    Ezen? Semmit. Éppen azt mondom, hogy a 3GHz milyen sok is, ha nincs elhasználva mindenféle kiegészítő műveletre.

    "Nem a poligonok számáról van szó, hanem arról, hogy egy 3D vektoros világot kezelni sokkal bonyolultabb, mint egy 2D négyzetrácsosat. Pl. megállapítani, hogy mire klikkelt a júzer."
    Te olvasol is néha, vagy csak hányod a szavakat? Ismétlem: én is 3D-ről beszéltem, csak nem csillió poligonnal.

    "Hanem?"
    Amit írtam, már előbb is, meg fentebb is.

    "Más algoritmusoknál probléma a méret. Pl. itt is lehet négyzetrácsa leképezni, és azon keresni (RTS-eknél gyakori)."
    Egy ilyen négyzetrácsos tábla beférhet akár 1-2 SPE ramjába is.

    "Csak nézd meg a régebbi játékokat. A régi RTS-ekben pl. nem volt AI, hanem az ellenfélnek a pályaépítők rakták le az épületeit, és állították be a gyártást, és a kész egységeket egyszerűen ellened küldte a gép. A mostani játékunkban viszont az AI maga épít fel mindent, gyűjt erőforrást, kitalálja, hogy mit kell gyártani, az egységekből csapatokat képez, megkeresi a védelmed gyenge pontjait, stb."
    Igen, a legtöbb régi játékban nem volt AI, de mint írtam, voltak kivételek. Hányszor fogjuk ezt is még újraiterálni?

    " "Egy játék esetén hol kell sokmilliónyi hozzáférés ilyenekben?"
    Útkeresés, AI."
    Sokmilliónyi? (Frémenként!?)

    "Nem, mert nem tudható előre, hogy a gráf melyik pontja kell majd legközelebb.
    Mondjuk valamilyen szinten megoldható, ha nem túl nagy a gráf (pl. valamilyen módszerrel szektorokra bontjuk)."
    Nalátod. És amúgy mihez kell milliós elemszámú gráf?

    "De akkor is ott van még az a probléma, hogy az SPE-k teljesítménye SIMD utasításokra van megadva, más jellegű feladatoknál lényegesen lassabbak."
    Mást is egy ciklus alatt csinál, csak annyi, hogy nem sok adattal egyszerre.

    "Ha lassabb, akkor már rég rossz."
    Aha, hát persze, ha nem 50GB/s a hozzáférés, csak 25GB/s, akkor összedől a világ... :P