• droland
    #111
    Csak egy pár apróság, szavak, felfogások, melyek megütik a fülemet:

    "Atomstabilság"
    Nem létezik ilyen, maximum akkor ha egy program csak annyit tesz, hogy a nullát önmagához hozzáadja, itt nincs minek elfeküdnie.

    ------------

    Másik érdekesség, hogy itt egy kinézet és menüszerkezet alapján hasonlítgatnak OS-eket egymáshoz: SZÁNALMAS!

    ---------------

    Memória kezelés

    Egy OS memória kezelése ott tud elfeküdni, legyen az M$ vagy NEM M$, hogy az éppen futó program mennyire igénytelen memória éhség szempontjából. Én is tudok pedálózni, hogy fogok egy Linuxot 256 mega ram és letiltott SWAP mellett, és akkor egy képszerkesztő programmal beolvasok egy 800megás tömörítetlen képállományt és akkor verdesem a mellem mindenki előtt, hogy a LINUX mekkora sar, mert hogy behasalt vagy visszautasította a program további futását, blablabla...

    Nevetséges.

    Hiába írnak szinte tökéletesen futó, memóriakezelésben első osztályú OS-t, ha az alatta futó program tesztelési fázisa a századát sem teszi ki magának az OS-ének.

    ---------------

    Driver: hát igen, egy olyan program, ami sajnos első prioritási szinten fut és ebben egy hiba dobhatja az egészet. Valamit, valamiért...

    ---------------

    "Én 5 vindózos gépből 4-en találkoztam ezzel a hibával, úgyhogy nézz körül kicsit...."

    Kaptunk 20 gépet, ebből 10 "fekete dobozú" hp, 10 fehér. Egyormán előtelepített sp2 home-mal. A feketék közül EGYIK SEM olvassa be az 1 gigás pendriveokat. Szétfagy az explorer ráolvasáskor. A 10 fehér boldogan olvassa. Az előbbi 10 fekete fél gigásig boldogan olvassa...

    PROBLÉMA? Passz...

    10 fekete: ATI xpress 200 chipset
    10 fehér: intel 915

    Ha valaki tud valami problémát, vagy hasonlót a fekete chipsetről, plíz tájékoztasson...

    -------------

    UI: Előbbivel csak azt akartam mondani, hogy ha csak a 10 fekete jön meg, talán már verném a mellem, hogy a home sp2 mekkora sar, mert hogy gond van az 1gb pendrive támogatással... de nem valami gond van...

    MILLIÓS összetevős a dolog, és talán a legegyszerűbb az OS-re fogni???

    Talán igen, de szánalmas dolog...

    Szerintem...