• BiroAndras
    #107
    "Ne használjam a lemezkarbantartót? Akkor szerinted "rendesen karbantartott" gépen nem termel a vindóz ideiglenes fájlokat?"

    De termel. De nem olyan sokat, hogy gáz legyen. Meg le lehet törölni kézzel is. Rendes karbantartás alatt azt is értem, hogy ne hagyd megtelni a rendszervinyót.

    "Sztem nem fog azoknak máshogy működni a vindóz aki azt hiszi, hogy rendesen karbantartja"

    Aki csak hiszi, annak nyílván nem. De ha valaki tesz is érte valamit, és ért is hozzá, az egészen más.

    "És áruld akkor el, hogy hogy lehet a régi fájlok tömörítését kikapcsolni"

    Nem ahgyod megtelni a vinyókat. Egyébként ki lehet kapcsolni valahogy, de engem sose zavart annyira, hogy megjegyezzem.

    "és hogy mire jó, mert erre még senki sem tudott normálisan válaszolni, és főleg ezért van szükség a lemezkarbantartóra."

    Azért van rá szükség, mert nem tudod, hogy mire való?

    "Ja le is írtam hogy registryből is törlöm a hozzá tartozó bejegyzéseket, és hogy összesen ez 1 perc 10 helyett. Máshol nincs semmi maradéka a programnak."

    Van, csak nem tudsz róla. A registry-ben is sok helyre írhat, és a vájljait se scak a saját könyvtárába pakolja. Egyébként neem a szabályos uninstall se tart 10 percig (de még 1-ig sem).

    "Persze könnyű ráfogni másokra a hibákat, a vindóz meg tökéletes hát persze"

    Ez nem ráfogás, hanem tény. Jó hardveren, és jó driverekkel (és vírusok nélkül) nincs gond. Ezt nagyon sokan tanúsítják (köztük én is).

    "akkor miért nem csinál az ms normális drivereket, ha annyira ért hozzá?"

    Nem ők írják a drivereket, hanem a HW gyártók.

    "Az meg tuti kamu, hogy atomstabilan működik egy vindóz, mert olyan NINCS"

    Akkor ezek szerint én egy nagy halom nemlétező dolgot láttam már.
    Miért van az, hogy amióta XP van otthon (kb. 5 éve), 10-nél kevesebbszer láttam kékhalált? És ezek közül is mindnek megtaláltam az okát(HW/driver hiba).

    "mert egyszerűen rossz az egész OS"

    Definíció szerint?

    "többi OS-nél sem nagyon van olyan nagyon stabil állapot"

    Ha neked egyikkel se sikerült elérni, akkor lehetőleg ne menj rendszergazdának...
    Vagy neked egy 3-4 éves uptime nem elég stabil?

    "Lehet hogy megy, nem kell újra telepítgetni, de tuti hogy vannak kissebb hibák, és idegesítő dolgok, és ha valaki azt mondja, hogy nincs ilyen sem, az KAMU."

    Az idegesítő dolgok hogy jönnek a stabilitáshoz? Kisebb hibák alatt mit értessz?

    "És szerintem az "atomstabilságot", még egy frissen felrakott vindózon sem lehet biztosítani, minden külső program telepítése nélkül."

    Nekem általában szokott sikerülni.

    "Amúgy volt egy gondom hogy eltűnedezett az egyik cd-rom a vindózból, persze a bios mindíg látta simán, és újraindítás után már a win is látta, és erre azthiszem még te mondtad, hogy hardverhiba, rossz a kábel. Érdekes módon amióta legutoljára telepítettem fel a vindózt, azóta nincs ilyen... szóval ennyire hardverhiba."

    Ennek is millió oka lehet. Pl. valami fel volt téve, ami okozta, és a reinstell ezt kitörölte. Pl. lehetet vírus, bugos CD kezelő progi, valami elcseszett másolásvédelem, stb.
    Én még sose láttem ilyen hibát, pedig elvben nálam is ugyanaz az XP fut.

    "Nemtom miért jó csukott szemmel használni a vindózt, és aztán azt mondogatni, hogy nagyon jól működik, amikor nem igaz."

    Nekem nyitott szemmel is jó.