• sonicXX
    #69
    Egyébként nem értem, hogy ha piramiskoról van szó, akkor miért egyedül egyiptom kerül az előtérbe, mikor rengeteg piramis van közép- és délamerikában is, illetve számos található ha jól tudom Indiában vagy annak környékén is. Egyre több megerősítést kap az is, hogy a távoli kontinenseken élő piramisépítő kultúrák gyökerei egy közös gyökre vezethetőek vissza. Ha ezek a dombok valóban piramisokat rejtenek, akkor a kirakós játék egy újabb darabja kerül most elő. Sokat könnyítene a piramisok "miért"-jének megfejtésében, ha újabb összefüggéseket lehetne találni, és valamelyest rendszerbe lehetne foglalni az egész kérdéskört. Igazából csak emiatt reménykedem nagyon. Ezáltal az egész rejtélyhez közelebb tudnánk talán kerülni. Úgy látom, hogy a praktikai részen túl fingunk nincs, miért épültek a piramisok valójában - vagyis a tudásunk teljesen felszínes ebben a kérdésben. Elvégre építhettek volna sírhelynek vagy templomnak mást is. Miért pont piramisokat építettek? Miért ekkorákat?Miért ilyen rohadt bonyolultakat? Rengeteg a megválaszolatlan vagy bizonytalan kérdés. Jó lenne, ha minél több piramis kerülne elő, mert azzal nagyobb eséllyel megállapíthatóak lennének a közös vonások, ami alapján könnyebb lenne következtetni a kiindulási okokra, ami megkönnyítené a válaszadást.

    Szerintem.