93
  • abelr
    #93
    ez semmi, majd ha ferlfedezik Rúzsa Sándor vajdaság észak-keleti részén elhelyezkedő alagúthállózatát, akkor ... esik a fene seggre!
    ma daj bato, idi u pizdu materinu
  • Epikurosz
    #92
    Mi köti össze a piramisokat az egész világon?

    Például a fizika törvényei. Bummm!

    A víz is midnenütt lefelé folyik. Emögött is valszeg az ufók állnak. Bummm!
  • sz4bolcs
    #91
    De-de.. Jót is nevettem rajta. :-)
    sőt smiley nélkül is nevettem volna.

    Azt mondták már, hogy humor az adót jellemzi?

    Amúgy szerintem én voltam kb. az egyetlen, aki ezen nevetett, de ez csak spekuláció. :)
  • sonicXX
    #90
    A mondat végén lévő szmájli esetleg feltűnt? Mondjuk hogy poénnak lett szánva?

    Persze azt is mondták már, hogy a humorérzék egyenes arányba állítható az intelligenciával.
  • ogreg
    #89
    Nem a te kis beteg fejedben...
  • sz4bolcs
    #88
    "de azért lássuk be: a természetben meglehetősen ritkák a szisztematikus és szabályos formák - kivétel a kagylógyöngy :]"
    VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
    "Gratulálok... nehezen hiszem el, hogy az egész kontextusból nem vált számodra világossá, hogy geológiai jelenségekről beszélek."


    A következetes logika öl, butít, és nyomorba dönt.
  • Su0my
    #87
    hmm, érdekes...!:)
  • Bohun
    #86
    Enélkül is folyton átírják a történelmet, ahogy a vezetőknek tetszik. Lásd az utolsó száz évet.:P
    Hidd el, ha az lenne a vezetőinknek az érdeke, akkor atomreaktort ásnának ki az attila sírjából.
  • tothzozo
    #85
    Ez nagyon nagy jelentőségű!
    Ha tényleg piramis, gondoljátok meg
    az egész történelmet át kell gondolni!
    Azt pedig kétlem, hogy idegenek műve.
  • sonicXX
    #84
    Te nagyon LOL vagy. A humorod öl, butít és nyomorba dönt.
  • kobaltaelezo
    #83
    Rá kéne a google earth képanyagára erszteni egy olyan algoritmust ami összegyűjti a "piramisoid" képződményeket.
  • sz4bolcs
    #82
    Én ezt az emberek természetének hasonlóságával/(azonosságával(?)) magyaráznám. Ez talán még rejtélyesebb téma, mint bármilyen idegen civilizáció feltételezése.
  • sz4bolcs
    #81
    Ma is megtudtam egy új dolgot - hogy a kagyló gyöngye geológiai jelenség.
  • Blist
    #80
    Nézzétek meg a Google Earth-on a 43 fok 59' 18.98" N, 18 fok 10' 14.63" E koordináták alatt lévő hegyet. Igen érdekes alakzat, meglepő, hogy még senki nem kezdte el szétszedni.
  • firstman
    #79
    Végül is ha belegondolok egészen logikus: ugye a lerakodott föld az megmarad a köveken és mivel ezt nem most építették, ezért volt ideje a természetnek elrejtenie a piramist(vastag földréteget raknia rá és fákat, cserjéket, füvet növesztenie) A homok meg mint tudjuk ….

    Lehet, hogy volt itt is, kicsiny hazánkban, csak szétbontották és templomot építetek belőle.
  • firstman
    #78
    csak azt nem értem ez a cikk miért van ennyire lemaradva ?
  • Su0my
    #77
    gondolom a gatyádban
  • sonicXX
    #76
    Ez érdekes fejlemény. Történelmi pillanat.
  • sokadikgab
    #75
    Hasonlo cikk ugyanerrol a temarol:

    http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=13372

    "A teóriát múlt szerda óta kézzelfogható bizonyítékok támasztják alá: több, szabályos kocka formájú, csiszolt kőtömb került felszínre a lejtőnek azon az oldalán, ahol a kutatók szerint az építmény külső fala található."

    Kivancsian varom a fejlemenyeket!
  • ogreg
    #74
    Nemhiszem, hogy azé koptatták az agyukat, hogy bejáratot keressenek...
  • Emmegki
    #73
    Ha nem találnak piramist építenek
    hátha valami titkos szerb fegyverraktár az egész
  • sonicXX
    #72
    Kíváncsivá teszel. Ha gondolod majd írj pár példát a sonic(spirálgiliszta)comport(pont)hu mailcímemre.
  • ogreg
    #71
    Mivel én láttam már pár fura dolgot, meglepődnék. El se tudod képzelni, hogy mik léteznek, és hogy miket lepleznek előttünk a kormányok.
  • sonicXX
    #70
    Meglepődnél ha semmi idegeneredetűt nem találnának / találnál ott?
  • sonicXX
    #69
    Egyébként nem értem, hogy ha piramiskoról van szó, akkor miért egyedül egyiptom kerül az előtérbe, mikor rengeteg piramis van közép- és délamerikában is, illetve számos található ha jól tudom Indiában vagy annak környékén is. Egyre több megerősítést kap az is, hogy a távoli kontinenseken élő piramisépítő kultúrák gyökerei egy közös gyökre vezethetőek vissza. Ha ezek a dombok valóban piramisokat rejtenek, akkor a kirakós játék egy újabb darabja kerül most elő. Sokat könnyítene a piramisok "miért"-jének megfejtésében, ha újabb összefüggéseket lehetne találni, és valamelyest rendszerbe lehetne foglalni az egész kérdéskört. Igazából csak emiatt reménykedem nagyon. Ezáltal az egész rejtélyhez közelebb tudnánk talán kerülni. Úgy látom, hogy a praktikai részen túl fingunk nincs, miért épültek a piramisok valójában - vagyis a tudásunk teljesen felszínes ebben a kérdésben. Elvégre építhettek volna sírhelynek vagy templomnak mást is. Miért pont piramisokat építettek? Miért ekkorákat?Miért ilyen rohadt bonyolultakat? Rengeteg a megválaszolatlan vagy bizonytalan kérdés. Jó lenne, ha minél több piramis kerülne elő, mert azzal nagyobb eséllyel megállapíthatóak lennének a közös vonások, ami alapján könnyebb lenne következtetni a kiindulási okokra, ami megkönnyítené a válaszadást.

    Szerintem.
  • ogreg
    #68
    Szerintem tuti találnak valamilyen fora dolgot ott bennt. Ha találnak valamit egyből kocsiba és ellenőrzöm, mert én többet tudok az idegen dolgokról, mint azok ott...
  • sonicXX
    #67
    Ezek nem kizárólag sírok, a piramisoknak nagyon magas szintekig van rengeteg szimbolikus jelentéstartalma is, kezdve akár azzal, hogy a fáraó mivel a napisten testetöltésének számított, kapcsolódott az Istenekhez is, így jelentette például az Istenek dicsőségét is, vagy ahogyan Krisztus keresztje is, jelentette magát az élet fölött való győzelmet, hiszen a fáraó lelke, vagyis az Isten, halhatatlan, visszatér a körforgásba, majd egy újabb fáraóban "feltámad".

    De erről tényleg könyv terjedelemben lehetne írni.

    Én úgy tudom, hogy csak a tervezőket és azokat, akik a már kész piramis belsején dolgoztak. Ha mindenkit megöltek volna, az egy kisebb népirtás lett volna azért. Akiket megöltek, azokat is megfizették, a családjuk jól élt belőle, és egyiptomban akkor a család mint fogalom nem azt jelentette mint ma nekünk, amennyire tudom, nagyon családközpontú volt a felfogás, nem egyén központú, mint a mi társadalmunk. Másrészt pedig ez a "megölés" szerintem nem fejezi ki azt, amiért azok az emberek meghaltak. Azok az emberek nem megölve lettek, hanem az Istenekhez emelve - nem ragadhatjuk ki kizárólag a "megölés" momentumát egy olyan bonyolult vallási és társadalmi közegből, amely egy piramis építését körülvett.
  • Mr Csé
    #66
    benne van ré meg a csillagkapu!
  • janyikzs
    #65
    Nem értek egyet veled, hiszen ha jól tudom, akkor a piramisok nem az isteneiknek készültek, hanem a(z aktuális) fáraó sírhelyének.
    Egy fáraót pedig nem mindenki szeretett.
    A másik, hogy egyes tudósok azt állítják, hogy a piramisok építésének befejezése után az építőket megölték.
  • WizArts
    #64
    Ez se rossz kép. Ez tuti nem természetes képződmény.
  • dez
    #63
    Nem, csak egyesek így gondolják (a tudomány tisztelete címén).
  • sonicXX
    #62
    Ez is lehet egy álláspont, csak nem tudok vele egyetérteni. Illetve részben egyet értettem ezzel már amikor azt írtam, hogy _túlnyomó részt_ nem rabszolgák építették. Ergo eddig se zártam ki a lehetőségét annak, hogy az építkezés bizonyos részeit rabszolgákra bízták.

    A kövek bizonyos szakaszokon való mozgatásában logikusnak tartom hogy rabszolgák is részt vettek. De ha figyelembe vesszük, hogy mekkora pontossággal és precizitással épültek ezek az épületek, akkor személy szerint én nem tartom reálisnak azt, hogy ilyen mértékű preciziós munkákat rabszolgákra bíztak volna nagyobb részben. A másik ok, amiért nem tartom logikusnak, az a társadalom: Egyiptomban a piramisban abban az időben az Istenek szentségének egyik szimbólumát is látták, ezért valószínűleg, hogy ilyen kegyben / kiváltságban részesülhetett valaki, hogy segédkezhetett egy piramis megépítésében, komoly vonzerő lehetett a nép minden rétege számára. Ugyanezen oknál fogva sem hiszem, hogy az illesztéseket például rabszolgákra bízták volna: egyrészt én - most az akkori kor szellemével próbálva gondolkodni - nem hagynám, hogy egy ekkora Szentségben olyanok részesüljenek, akik erre vallási vagy más okokból kifolyólag nem méltóak, illetve ha az általam elérhető legtöbbet is megtehetem az Istenekért, akkor nem hagynám, hogy más tegye meg helyettem, hiszen a részvételem által én kerülök közelebb az Istenekhez, és nem egy rabszolga. Magyarul: emberi önérdekből sem tartom logikusnak a fontosabb részleteken való rabszolga dolgoztatást. És ezutóbbit tartom talán a legnyomósabb érvnek - ez egyfajta önmegváltás-élmény lehetett az akkori egyiptomiak számára, aminek akkoriban nagyon komoly súlya volt.
  • DanyyX
    #61
    hmm, ezt nem tudtam. Ez csak itt van így?

    Aúgy leszarom, hogy ki mit hangoztat, a vélemény nem arról szól.
    Aki nem ezt hiszi, azt max szánni tudom...
  • DanyyX
    #60
    Olyan szerszámokat csináltak, amelyek a rendeltetésszerű használaton kívül bármikor alkalmazhatóak voltak kalapácsként is károsodás nélkül?
  • Su0my
    #59
    egyiptomiak az Ókor oroszai:)
  • szivar
    #58
    Vazze. Én ilyet nem írattam annak idején a halandókkal...
  • szivar
    #57
    Nemtom, de mintha a piramis lenne a legstabilabb építmény a világon. Mellesleg az egyiptomi fáraós izé (vagy közigazgatási intézmény) is a piramis alapján épült fel. Csak úgy tűnik, nem jött be nekik :D.
  • Su0my
    #56
    várj, idézek én:

    "Az emberiség a Kárpát-medencéből származik."


  • szivar
    #55
    Hmm. Idéznél egy részletet azon táblákból?
  • Su0my
    #54
    roliiika reménytelen, de azért jó, hogy pontosítottad