• sonicXX
    #67
    Ezek nem kizárólag sírok, a piramisoknak nagyon magas szintekig van rengeteg szimbolikus jelentéstartalma is, kezdve akár azzal, hogy a fáraó mivel a napisten testetöltésének számított, kapcsolódott az Istenekhez is, így jelentette például az Istenek dicsőségét is, vagy ahogyan Krisztus keresztje is, jelentette magát az élet fölött való győzelmet, hiszen a fáraó lelke, vagyis az Isten, halhatatlan, visszatér a körforgásba, majd egy újabb fáraóban "feltámad".

    De erről tényleg könyv terjedelemben lehetne írni.

    Én úgy tudom, hogy csak a tervezőket és azokat, akik a már kész piramis belsején dolgoztak. Ha mindenkit megöltek volna, az egy kisebb népirtás lett volna azért. Akiket megöltek, azokat is megfizették, a családjuk jól élt belőle, és egyiptomban akkor a család mint fogalom nem azt jelentette mint ma nekünk, amennyire tudom, nagyon családközpontú volt a felfogás, nem egyén központú, mint a mi társadalmunk. Másrészt pedig ez a "megölés" szerintem nem fejezi ki azt, amiért azok az emberek meghaltak. Azok az emberek nem megölve lettek, hanem az Istenekhez emelve - nem ragadhatjuk ki kizárólag a "megölés" momentumát egy olyan bonyolult vallási és társadalmi közegből, amely egy piramis építését körülvett.