Fizika 2006
-
Albertus #1865 Nagyon egyszerű. A platinában jól oldódik az atomos hidrogén. Viszont a platinában oldott hidrogén koncentrációjának függvénye a bontási potenciál nagysága.
Így ha például készítenénk platinából egy poharat aminek külső fele az elektrolitba merülne a belső felén vákuumot csinálnánk, akkor az elektrokémiai egyenérték eltolódna, azaz a 95600 C helyett elegendő lenne kb 94300 C töltés ugyanazon hidrogén tömeg leválasztásához.
De a gróf úr magyarázatában lévő szeparálódásnak valóban lehet sokkal komolyabb jelentősége.
Ugyanis ha a plazma generátorral atomossá bontjuk a vizet, akkor az atomok nem egyesülnek molekulákká, így a gyorsítás hatására valóban aktív gyökökként szétválasztódva magasabb fűtőértéket adhatnak ..
Csak van egy kis bibi.. Az rendben van, hogy a hidrogén fűtőértéke megnövekszik, még akkor is ha a beszívott levegő oxigénjében ég el.
Viszont a szabadon maradt oxigén minek az égését fogja táplálni?
Mert ha azt a hidrogént égetjük el vele amiből elbontottuk, akkor csak az ionizációra fordított energiát nyerjük vissza.
Csak akkor lehet nyeresége a bontásnak, ha az atomos-aktív hidrogént és az aktív "OH"-t tartalmazó oxigént olyan anyagokkal reagáltatjuk, amelyek a bontástól függetlenek.
Vagyis kell fűtőanyag a vízen kívül is abba a motorba, különben az oxigén a falazatot oxidálja el.