• Tiberius B
    #164
    Régóta nem néztem be, sok-sok hozzászólás érkezett, vki fevetette, hogy idő létezett mindíg is, ehhez egy vmit szeretnék hozzáfűzni, egy bizonyos magyarázás szerint, az "ősrobbanás" "pillanatában" az idő "múlása" végtelenül lassú volt, a tér görbülete meg végtelenül nagy, és az univerzum ABBAN A PILLANATBAN kisebb volt, mint egy proton, és a fizika tk-mban szereplő ábra szerint :-) a felfúvódás az univerzum 10 a -43-on másodpercétől a 10 a -34-en másodpercéig tartott kicsit kicsi, még régebben olvastam egy könyvet amiben arról volt szó, többek közt Einstein-től asszem, hogy ez az egész ciklikus, és a végtelenbe tart, majd egyszermegfordul a tágulás és jön a nagy reccs, na erre most ('98) "bizonyították", hogy az univerzum gyorsulva tágul, ami némiképp ellentmond ennek, én mindenesetre azt gondolom, hogy amíg nem ismerjük a tér működését, nem gondolkodhtunk ilyen kozmius szinten.
    roliika:a tachion az a fénysebességnél gyorsabb részecske, az idő "részecskéje" a chronoton és társai, mind chron-..., minthogy idő, a tachion meg azt jeleniti gyors részecske
    Volt egy rész a Star Trekben, meg alapvetően Gene Roddenberry több alkotásában feltűnik, hogy az ember fejlődik, és egy kicsit elfogultan mondjuk, de egykor mindenre képesnek, és alapvetően (hosszú távon) legyőzhetetlennek (nem nem kiírthatónak) tart minket, és legnagyobb erényként pont a kíváncsiság jött be a Star trekben.
    tom, hagyjam a sci-fiket, de a véremben van:-)