• panther112
    #184
    Szerintem meg az ökológusok tudósok, és pl. azzal is tisztában vannak, hogy az emberi faj nem is viselkedhetne másképp, mert akkor tömegek halnának ki. Mit gondolsz 6 milliárd ember eltartható más infrastuktúrával? Villanyáram nélkül meghalnánk- persze nem mind, csak sokan. Szállítórendszerünk nélkül is tömeges éhenhalások lennének. Amúgy ajánlom Csányi Vilmos-t, Ő etológus, de elég érthetően kifejtette már sokszor, sok helyen, hogy nem hobbiból él úgy az ember, ahogy. A hal-vadszó életformába nem lehet visszamenni, mert az az életforma mondjuk csak 100millió embert képes eltartani a földön, a mai globalizált világ képes csak eltartani 6 milliárdot, nincs visszaút. Kényszerpályán vagyunk, alagútban, az egyetlen esély, hogy tud-technikai forradalmakon keresztünk rohanunk, bármi áron. Ezt a politikusok is felfoghatnák, meg az idealisták. Egyszerűen nincs másik út, ha tetszik ez valakinek, ha nem. Pl. lehet, hogy én is szívesebben éltem volna 12ezer évvel ezelőtti életet, de enm kivitelezhető, és kész.